واردات و ترخیص مواد اولیه

واردات و ترخیص مواد اولیه

 

واردات و ترخیص مواد اولیه از گمرک یکی از مهم ترین فعالیت های تجاری مابین کشورها به حساب می آید. ترخیص مواد اولیه برای شرکت ها و کارخانه های تولیدی از فعالیت هایی است که بیشتر کشورها برای پیشرفت در صنعت و توسعه اقتصاد خود به آن اهمیت زیادی می دهند.

معمولا کشورهای در حال توسعه که از لحاظ دسترسی به مواد اولیه صنعتی خود و امکانات تولیدی ضعیف هستند باید بتوانند فعالیت های صنعتی و پایداری اقتصاد کشور خود را براساس واردات مواد اولیه در زمینه تولید انواع محصولات صنعتی حفظ نمایند.

واردات و ترخیص مواد اولیه به دلیل افزایش کارخانجات صنعتی و گسترش خطوط تولید در حیطه های مختلف هم چون:  تولید صنایع؛ خودروسازی،  ماشین آلات،  صنایع غذایی،  پتروشیمی،  صنایع دارویی و غیره می تواند یک تجارت بسیار عالی پرسود برای تجار و بازرگانان داخلی به حساب بیاید ولی به شرط اینکه این افراد با واردات و ترخیص مواد اولیه آشنایی کامل داشته باشند.

 


مطالعه بیشتر

جهت آشنایی با سامانه جامع تجارت، آشنایی کامل با ثبت سفارش و مطالعه راهنمای استفاده از این سامانه ( راهنمای ورود به سامانه جامع تجارت)  بر روی لینک کلیک نمایید.


ترخیص مواد اولیه از گمرک با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

 

در صورتی که شما به دنبال یک تجارت بسیار پرسود بین المللی هستید می توانید فعالیت های تجاری خود را در حیطه واردات انواع مواد اولیه و ترخیص آن ها شروع نمایید تا از این جهت بتوانید به سودهایی بسیار کلان اقتصادی دست پیدا کنید شما باید در نظر داشته باشید که ترخیص مواد اولیه از گمرک دارای یک سری قوانین و قواعد خاص است که اگر با این قوانین و قواعد آشنایی نداشته باشید ممکن است باعث ایجاد ضررهای مالی زیادی شوید بدین صورت بهتر است برای این کار از یک شرکت تجاری که دارای ترخیص کاران بسیار حرفه ای است کمک بگیرید یکی از این شرکت های تجاری شرکت تجاری پرشین تجارت دوان است که دارای متخصصین بسیار حرفه ای در حیطه واردات و ترخیص می باشد و می تواند واردات شما را به بهترین شکل انجام دهند.

واردات مواد اولیه صنایع تولیدی
واردات مواد اولیه صنایع تولیدی

 

واردات مواد اولیه برای صنایع مختلف

 

صنایعی مختلف وجود دارد که نیاز به مواد اولیه دارند ولی مهم ترین آن ها در صنایع مهم مانند: دارو، سرامیک، آرایشی و بهداشتی، سرامیک، نساجی و … است.

واردات مواد اولیه دارویی
واردات مواد اولیه دارویی

مواد اولیه دارو

 

دلیل اهمیت واردات مواد اولیه برای دارو این است که مواد اولیه باید حتما از کیفیت بالا و استاندارد های لازم برخوردار باشد و به دلیل این که با سلامت انسان ارتباط دارد دارای اهمیت بسیار زیادی است و برای واردات آن باید مدارکی مانند:

مجوز ورود و ترخیص، در خواست های کتبی برای ورود مواد اولیه و ترخیص آن و اطلاعات مورد نیاز درباره کارخانه های تولید مواد اولیه و …. نیاز است و باید حتما این مدارک را در دست داشته باشید.

 

مواد اولیه آرایشی و بهداشتی

 

برای این که بتوانید مواد اولیه آرایشی و بهداشتی را وارد نماید باید حتما از وزارت بهداشت مجوزهای را دریافت نماید و مدارک دیگری مانند تاییدیه آزمایشگاه درخواست کتبی و چک لیست مجوز و… را باید حتما داشته باشید.

 

مواد اولیه تولید نساجی

 

مواد اولیه برای تولید پارچه و نساجی مانند نفت خام؛ پشم؛ ترفتالیک اسید خالص، پارازایلن و …. است که باید این مواد را از کشورهای دیگر تهیه نماید و معمولا تهیه کردن آن کمی وقت گیر است و نیاز به تجربه دارد.

واردات مواد اولیه کاشی و سرامیک
واردات مواد اولیه کاشی و سرامیک

مواد اولیه سرامیک

 

معمولا برای واردات مواد اولیه سرامیک برای شرکت ها نیاز به یک سری مواد است که این مواد به راحتی پیدا نمی شود و نیاز به واردات از کشورهای دیگر دارد این مواد شامل: کائولن، فلدسپات پتاسیک، بالکی اکسید آلومینیوم و … است.

 

واردات مواد اولیه شرکت تولیدی چگونه انجام می شود؟

 

برای واردات مواد اولیه شرکت هایی همچون شرکت‌های دارویی بهتر است که قبل از هر اقدامی با یک مشاور اقتصادی به گفتگو بپردازید و با او درباره چگونگی انجام دادن این تجارت صحبت نمایید معمولا واردات مواد اولیه در بهترین تجارت های بین المللی قرار دارد و معمولاً در بیشتر تجارت های تازه تاسیس بسیار به چشم می خورد بیشتر بازرگانان موفق معمولا اولین انتخاب خود را واردات مواد اولیه کارخانجات و صنایع انتخاب می کنند چون دارای سود آوری بالای است.

مواد اولیه یکی از بهترین نوع کالاهای وارداتی در کشور به حساب می‌آید و همواره دارای موفقیت‌های بسیاری است ولی این که چه نوع کالایی را بتوانید با یک تجارت پرسود و در یک زمان کوتاه انجام دهید موضوعی است که باید حتماً از مشاورین اقتصادی برای انجام آن کمک بگیرید تا بتوانید در تجارت خود سود فراوانی به دست بیاورید.

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان از سری شرکت‌هایی است که می‌تواند به شما در این حیطه کمک شایانی کند در صورتی که شما قصد واردات و ترخیص مواد اولیه را داشته باشید می توانید با مشاورین و کارشناسان اقتصادی شرکت در مورد و چگونگی انجام دادن واردات و ترخیص صحبت نمایید و سوالات خود را در در مورد  واردات کالاهای مواد اولیه کارخانجات تولیدی از آن ها بپرسید و اطلاعات خود را گسترش دهید.

 

چرا باید با چگونگی ترخیص مواد اولیه شرکت های تولیدی از گمرک آشنایی داشته باشیم؟

 

ترخیص کردن کالاهای وارداتی و چگونگی انجام امور گمرک یک موضوع است که معمولاً در زمان شروع فعالیت های بازرگانی باید به آن توجه زیادی داشته باشید انتخاب کردن کالای وارداتی و انتخاب بهترین راه واردات کالا می تواند به شما در زمینه‌ی مدیریت هزینه ها کمک بسیاری نماید. ولی چیزی که باعث گسترش تجارت شما در زمان کوتاه می شود و می تواند سرمایه شما را چندین برابر کند انتخاب واردات مواد و کالاهای پرسود است.

پس چگونگی ترخیص مواد اولیه شرکت های تولیدی و کالا ها از گمرک برای بازرگانی که می خواهد مواد اولیه شرکت های تولیدی را وارد کند یک مسئله مهم و چالش برانگیز است که نیاز به تجربه و مهارت بسیاری دارد.

هر چند شما باید با مراحل و چگونگی انجام ترخیص مواد اولیه آشنایی کامل داشته باشید تا بتوانید طبق قوانین واردات و صادرات کالاهای خود را از امور گمرکی و تشریفات اداری ترخیص نمایید.

آشنایی با مراحل ترخیص مواد اولیه شرکت ها از سری مواردی است که باید با آن آشنایی کامل داشته باشید  چرا که  در صورتی که آشنایی با این موارد نداشته باشید ممکن است باعث ایجاد ضرر های جبران ناپذیر به تجارت شما شود ولی در صورتی که با مراحل و چگونگی انجام فرآیند ترخیص آشنایی داشته باشید و بتوانید بر اساس قوانین خاص گمرکات مختلف کشور و مجوزهای ترخیص واردات کالا و … بتوانید کالاهای خود را ترخیص نماید یعنی شما توانسته اید در کار خود موفق شوید و  یک تجارت پرسود را نصیب خود کرده اید پس قبل از واردات مواد اولیه باید با چگونگی مراحل آشنایی کامل داشته باشید.

 

قوانین و مقررات موجود برای ترخیص مواد اولیه  از گمرک

 

با توجه به اینکه تشخیص مواد اولیه برای خطوط تولید و شرکت ها در حوزه های مختلف به صورت گسترده انجام می شود ولی مواد اولیه باید به بخش هایی مانند:  کشاورزی، غذایی، آرایشی بهداشتی، خودروسازی، شیمی، دارویی و … تحویل داده شود. پس برای ترخیص مواد اولیه یک سری قوانین و مقررات برای شرکت های تولیدی وجود دارد که باید با قوانین و مقررات آشنایی داشته باشید و در صورت آشنایی نداشتن با قوانین و  مقررات می توانید به کتاب قانون و یا افرادی که این قوانین را میدانند مراجعه کنید و سوالات خود را در این زمینه از آن ها بپرسید.

معمولا برای ترخیص مواد اولیه شرکت ها باید اسناد و مدارک، برگه های پرداخت هزینه ها و ترخیص نامه،  احضار نامه ،انبار نامه و مجوز های حمل و نقل و غیره را در دست داشته باشید و با این مدارک به سامانه تجارت مراجعه نمایید و به وسیله مراجع قانونی  و مجوزهای واردات و ترخیص را دریافت نماید.

 

خدمات گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

 

شما برای واردات و ترخیص مواد اولیه میتوانید از ترخیص کارهایی که دارای تجربه و حرفه هستند کمک بگیرید و با سپردن کارهای بازرگانی و تجاری خود به آن ها می توانید یک تجارت بین‌المللی پر سود داشته باشید. گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان با بهره مندی از ترخیص کارانی حرفه ای و با تجربه می توانیم شما را در زمینه تجارت یاری برسانیم. از دیگر خدمات این شرکت بازرگانی می توان به:

  •  ترخیص مواد اولیه صنایع غذایی
  • واردات مواد اولیه ماشین آلات خط تولید
  •  ترخیص مواد اولیه شیمیایی
  • واردات قطعات آسانسور
  • ترخیص مواد اولیه آرایشی و بهداشتی
  • واردات مواد اولیه شرکت های تولید لاستیک
  • ترخیص مواد اولیه کاشی و سرامیک
  • واردات مواد اولیه پلاستیک
  • تامین ترخیص و واردات مواد اولیه صنایع کشاورزی
  • واردات مواد اولیه شرکت های تولید آجر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا