واردات اسلایسر

امروزه دستگاه های بسیاری برای راحتی و آسایش عمومی تولید شده اند که یکی از آنها اسلایسر است. این دستگاه در دو شکل دستی و صنعتی وجود دارد و می تواند میوه ها، سبزیجات و انواع مواد غذایی را خرد کند یا به شکل چیپس در آورد.

اسلایسر  از جمله محصولاتی است که بیشتر از خارج کشور وارد ایران می شود و مورد استفاده قرار می گیرد. واردات اسلایسر مراحل و بخش های مختلفی دارد که در ادامه با هم بررسی می کنیم.

واردات اسلایسر چه اهمیتی دارد؟

 

امروزه یکی از پردرآمدترین شغل های موجود در بازار، فروش چیپس میوه و سبزیجات خشک می باشد. این شغل به دلیل خوشمزگی چیپس های میوه و سبزیجات، مشتریان زیادی را به خود جذب نموده و سبب افزایش درآمد در کوتاه ترین زمان ممکن شده است. برای تولید چیپس میوه و سبزیجات، دستگاه اسلایسر و خشک کن مورد نیاز است.

به دلیل راحتی و نظم در تولید چیپس میوه و سبزیجات، خرید دستگاه اسلایسر کاربردی و ضروری می باشد. دستگاه اسلایسر، میوه ها و سبزیجات را به صورت منظم و یک شکل خرد می کند و این هماهنگی سبب افزایش طرفداران این کار شده است.

این دستگاه در مدل های مختلفی وجود دارد و مهمترین تفاوت در بین آنها  میزان تیزی و برندگی تیغه های آنها است. این دستگاه همچنین برای برش دیگر مواد غذایی مانند گوشت و ژامبون کاربرد دارد.

واردات این کالا از چه کشورهایی انجام می شود؟

 

روزانه دستگاه های صنعتی جدیدی توسط شرکت ها و برند های مختلف،  تولید می شوند و نقص های مدل های قدیمی توسط مدل های جدید برطرف می شود و امکانات ویژه ای به آنها افزوده می‌ گردد.

این کار سبب افزایش فروش شرکت تولید کننده می شود زیرا همه به دنبال ویژگی ها و امکانات خاص و کاربردی می باشند. در تولید اسلایسر میوه و سبزیجات و دیگر مواد نیز همین گونه عمل می شود و با ارتقای کیفیت دستگاه ها، میزان فروش و صادرات آن افزایش می یابد.

واردات اسلایسر به ایران اغلب از کشور های اروپایی و چین صورت می گیرد و تایوان، ایتالیا و آلمان از جمله کشورهای تولید کننده انواع مدل های اسلایسر هستند. این دستگاه ها پس ازگذراندن مراحلی در کشور مبدأ به سمت کشورهای دیگر مانند ایران فرستاده می شود و در بازار عرضه می گردد.

نحوه واردات و ترخیص اسلایسر

 

انواع ماشین آلات صنعتی در طی مراحلی خاص وارد یک کشور می شوند، واردات دستگاه اسلایسر نیز دارای مراحل گوناگونی است که در ادامه بیان می کنیم:

 

تحقیق و مشاوره

 

اگر شما اطلاعاتی در زمینه ی دستگاه اسلایسر و واردات آن ندارید، بهتر است پیش از سفارش این محصول در مورد آن اطلاعاتی کسب نمایید و با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. این اقدام سبب می شود که شما با اطمینان خاطر بیشتری دستگاه اسلایسر مواد غذایی را خریداری کنید.

 

دریافت کارت بازرگانی

 

برای اینکه معافیت مالیاتی شامل حال وارد کننده دستگاه اسلایسر شود، وی باید کارت بازرگانی خود را دریافت کند. اگر می خواهید  از معافیت مالیاتی برخوردار شوید باید بعد از وارد شدن دستگاه اسلایسر به کشور، درخواست معافیت مالیاتی بدهید تا مورد بررسی قرار بگیرد.

 

تهیه مدارک و اخذ مجوز

 

واردات و ترخیص دستگاه های اسلایسر به دریافت مجوزهایی از گمرک و سایر سازمان ها احتیاج دارد. اگر تمامی مدارک و مجوزهای مورد نیاز آماده باشد، واردات اسلایسر و ترخیص آن انجام می شود ولی کامل نبودن این مدارک سبب بروز مشکلاتی در امر واردات می شود.

 

انتخاب کشور صادر کننده 

 

افراد وارد کننده می توانند پس از آماده نمودن مدارک و انجام بررسی های لازم، دستگاه اسلایسر را از کشور مورد نظر وارد کنند. برای انجام این کار واردکنندگان ابتدا با شرکت مبدأ گفت و گو می کنند و پس از به توافق رسیدن بر سر تمامی موارد، پیش فاکتوری که توسط شرکت صادرکننده آماده شده است را مورد بررسی قرار می دهند. در صورت صحت تمامی اطلاعات، خریدار باید پیش فاکتور را تایید کند.

 

ثبت سفارش و پرداخت ارز

 

در این مرحله واردکننده با ثبت سفارش خود از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت سفارش خود را نهایی می کند. در کشور ما ارز ترجیحی و دولتی برای بیشتر دستگاه های وارداتی پرداخت می شود.

 

حمل و نقل و ترخیص دستگاه اسلایسر

 

به دلیل قیمت بالا و وارداتی بودن دستگاه های اسلایسر باید بهترین راه برای حمل و نقل آن انتخاب شود؛ زیرا نباید هیچ گونه آسیب و مشکلی برای این دستگاه ها پیش بیاید. بهترین راه برای حمل و نقل دستگاه های اسلایسر، حمل و نقلی است که با قیمت مناسب، بدون نگرانی، بدون دردسر و در زمان کمی انجام شود.

در مرحله ی پایانی واردات اسلایسر، باید این دستگاه از گمرک ترخیص شود. برای افزایش سرعت در زمان ترخیص دستگاه اسلایسر، می توانید یک ترخیصکار حرفه ای استخدام کنید تا در کوتاه ترین زمان این دستگاه ها را به طور قانونی ترخیص نماید.

 

راه های واردات اسلایسر

 

همانطور که گفته شد این دستگاه ها باید از طریقی به کشور مقصد انتقال یابند که هیچ آسیبی به آنها وارد نگردد. انواع دستگاه های اسلایسر مواد غذایی می توانند از سه راه، دریایی، زمینی و هوایی به کشور وارد شوند.

راه های دریایی و زمینی بهترین راه برای واردات این دستگاه ها به حساب می آیند. اکثر اوقات واردات دستگاه های اسلایسر در طی دو مسیر انجام می شود که هزینه حمل و نقل آن بیشتر از نوع تک مسیره است. این دستگاه ها ابتدا با کشتی از کشور مبدأ  به کشور دیگری ارسال شده و سپس از آنجا به ایران منتقل می شوند.

 

کاربرد انواع دستگاه اسلایسر

 

امروزه برای سهولت در انجام بسیاری از کارها، دستگاه های صنعتی پدید آمده اند. خرد کردن و برش مواد خوراکی مانند انواع میوه ها، سبزیجات، گوشت، ژامبون و سوسیس توسط دستگاه اسلایسر انجام می شود. بسیاری از صاحبان مشاغل خانگی از این دستگاه برای آسان تر شدن و نظم در کار استفاده می کنند پس واردات اسلایسر نقش مهمی در رونق و گسترش بسیاری از مشاغل داشته است. در ادامه به بررسی کاربرد دستگاه اسلایسر در انواع مشاغل می پردازیم.

 

کارگاه ها و کارخانجات

 

در کارگاه ها و کارخانه های تولید مواد فرآوری شده، کنسرو، میوه خشک و سبزی آماده از دستگاه های مختلف و بزرگ اسلایسر استفاده می شود. در این کارخانه ها این مواد پس از شستشو وارد دستگاه‌ می شوند و بر روی نوار قرار می گیرند تا به نوبت برش داده شوند. مواد خوراکی گفته شده در جلوی تیغ دستگاه تجمع پیدا می کنند و به صورت منظم و یک شکل از دستگاه خارج می شوند.

 

رستوران ها و هتل ها

 

واردات اسلایسر برای رستوران ها و هتل ها نیز کاربرد دارد. در رستوران ها و هتل ها نیز به دلیل حجم زیاد کارها زمانی برای خرد کردن گوشت ها، سبزیجات و میوه ها وجود ندارد به همین دلیل در این اماکن از دستگاه های اسلایسر کمک می گیرند و به کار خود سرعت می دهند.

 

سوپر مارکت ها  و منازل مسکونی

 

بیشتر سوپر مارکت ها برای ورقه کردن فرآورده های پروتئینی از دستگاه اسلایسر استفاده می کنند، زیرا بدون وجود این دستگاه نمی توان مواد پروتئینی را برش داد. بعضی از خانه های بزرگ نیز مجهز به این دستگاه می باشند ولی به دلیل اینکه این دستگاه در سوپرمارکت ها وجود دارد، کمتر خانه ای دارای این وسیله است.

آشپزخانه های صنعتی و نیمه صنعتی

 

آشپزخانه های صنعتی و نیمه صنعتی که محصولات خاصی را به میزان زیادی تولید می کنند نیز معمولا با استفاده از دستگاه اسلایسر، مواد غذایی مورد نیاز خود را چیپس و ورقه ورقه می کنند.

فروشگاه های فروش سبزی و میوه خشک

 

علاوه بر کارخانه های تولید میوه خشک و سبزی های بسته بندی شده، فروشگاه هایی هم این کار را انجام می دهند و در مقیاس کمتر به تولید این مواد خوراکی مشغول می شوند. هرساله واردات اسلایسر سبب اشتغال زایی گسترده برای تمامی افراد در سراسر کشور می گردد.

 

خطوط کنسرو سازی ها و ترشی سازی ها

 

ترشی و کنسرو از موادغذایی( پیشنهاد می کنیم مقاله واردات ماشین آلات صنایع غذایی را مطالعه نمایید.) بسیاری تشکیل شده است که اگر این مواد به یک ترتیب و شکل خاص خرد شوند در نگاه بیننده زیباتر و خوشمزه تر به نظر می رسند. در خطوط تولید اینگونه مواد، از دستگاه های مختلف اسلایسر استفاده می شود.

اکنون شما می توانید با توجه به موارد گفته شده در مورد نحوه واردات اسلایسر و همچنین کاربرد های آن، بهترین و کارآمدترین دستگاه اسلایسر را خریداری نمایید و از آن برای شروع و توسعه هر چه بیشتر کسب و کار خود استفاده کنید. در مسیر واردات این دستگاه باید تمامی مراحل با دقت انجام شود تا ترخیص از گمرک به راحتی صورت گیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا