جلوگیری از خام فروشی کالاهایی نظیر پسته و زعفران

جلوگیری از خام فروشی کالاهایی نظیر پسته و زعفران

 

احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپ و بسته‌بندی
احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپ و بسته‌بندی

جلوگیری از خام فروشی کالاهایی نظیر پسته و زعفران، می‌تواند ضمن مطرح کردن نشان‌های تجاری ایرانی، موجب افزایش بهره‌وری و ارز آوری ناشی از صادرات این کالاها شود.

احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپ و بسته‌بندی، با اشاره به اینکه صنعت چاپ و بسته‌بندی کشور جزو صنایع پیشرو و به روز جهان محسوب می‌شود، افزود: جلوگیری از خام فروشی کالاهایی نظیر پسته و زعفران، می‌تواند ضمن مطرح کردن نشان‌های تجاری ایرانی، موجب افزایش بهره‌وری و ارز آوری ناشی از صادرات این کالاها شود.

وی افزود: امروز زعفران ایرانی با نام زعفران اسپانیایی و پسته ایرانی در بسته‌بندی چینی به بازارهای جهان صادر می‌شود در حالیکه همه این محصولات را می‌توانیم با اصلاح قوانین صادراتی در کشور بسته‌بندی و به جهان عرضه کنیم.
ابوالحسنی افزود: صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران با بهره گیری از توان داخل و دستگاه‌های به روز و با استفاده از آخرین فناوری‌های دنیا، می‌تواند در سطح منطقه و جهان حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد و قادر به ایجاد اشتغال برای عده زیادی از جوانان هستیم.

وی با اشاره به اینکه ترکیه قطب اول صنعت چاپ و بسته‌بندی منطقه است افزود:
این در حالی است که ایران می‌تواند این جایگاه را در صورت حمایت دولت از آن خود کرده و بخش مهمی از سفارش‌های بازرگانان و صنایع کشورهای منطقه را جذب کند. وی همچنین افزود: نوسانات اخیر ایجاد شده در نرخ ارز فرصت خوبی بود که صنعت چاپ بتواند با حمایت دولت بازار منطقه را بگیرد، ولی یکسری قوانین ، مانع این است که سفارش چاپ را از صنایع کشورهای دیگر بگیریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.