واردات و ترخیص کاغذ

واردات و ترخیص کاغذ همانند واردات سایر کالاها انجام می‌شود. از جمله قوانین ناظر بر ترخیص کاغذ می‌توان به مجوزهای واردات کاغذ اشاره کرد که برای اخذ مجوزهای لازم و کارت بازرگانی خود در این زمینه می‌توانید به مراجع قانونی مربوطه مراجعه نمایید.
همچنین بد نیست بدانید که واردات کاغذ A۴ از تمامی کشورها به دلیل محدودیت‌ها و تحریم‌های اعمال شده بر کشور امکان‌پذیر نیست و لازم است قبل از هرگونه تجارت در تجارت ایران با سایر کشورها تحقیقات لازم را انجام دهید.در این مطلب، ما به صورت اختصاصی درباره واردات و ترخیص کاغذ صحبت خواهیم کرد. پس، با ما همراه باشید.

ترخیص کاغذ از گمرک

لزوم واردات و ترخیص کاغذ به ایران

 

کاغذ تحریر و کاغذ روزنامه یکی از پرمصرف‌ترین انواع کاغذ در ایران است به طوری که سالانه ۵۰ هزار تن کاغذ تحریر برای مصرف عمومی در کشور مورد نیاز است که ۸۰ درصد آن از طریق واردات تامین می‌شود. گروه بازرگانی پرشین تجاتر دوان در زمینه واردات و ترخیص کاغذ از جمله ترخیص کاغذ متالایز آمادگی پاسخگویی به سوالات شما تجار محترم را دارد.

قوانین واردات و ترخیص کاغذ

 

واردات و ترخیص کاغذ از گمرک بسته به نوع کاربرد در سیستم توزیع کشور تنها با تایید سازمان کاغذ یا وزارت صمت انجام می‌شود.
کاغذ چاپی از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده معاف است. در سیستم گمرک بین کاغذ تحریر A۴ و کاغذ کپی تفاوت وجود دارد.
کاغذ A۴ نیاز به مجوز استاندارد شامل ۲۰ درصد ورود دارد و با ارز متقاضی وارد کشور می‌شود.

از طرف دیگر کاغذ کپی ۵ درصد ورودی را تشکیل می‌دهد، با ارز مبادله‌ای (دولتی) معامله می‌شود و نیاز به مجوز استاندارد و بانک مرکزی دارد.
البته استانداردی برای کاغذ A۴ وجود دارد که وزن این نوع کاغذ باید حداقل ۴۰ گرم در متر مربع و حداکثر ۱۵۰ گرم باشد.

البته کاغذ A۴ نباید به صورت ورقه تا شود، باید ۴۳۵ میلی متر باشد، طرف دیگر آن ۲۹۷ میلی متر باشد تا وارد کشور شود.
کاغذ سال هاست که از کشورهایی مانند روسیه، اندونزی، چین، آلمان، برزیل، تایلند و کاغذ وارد می‌شود.

در بین برندهای وارداتی، برند DOUBLE A از کشور تایلند بیشترین میزان را در گمرک دارد. برند بعدی دستمال کاغذی A۴ برند PAPER ONE کشور است.

یکی از راه‌های کاهش هزینه واردات و ترخیص کاغذ که تاجران اجرا می‌کنند، برش کاغذ A۴ به صورت ورق و برش آن با دستگاه‌های برش لیزری در ایران است. این امر باعث کاهش تعرفه گمرکی برای ترخیص کاغذ می‌شود.

 

تعرفه گمرکی واردات و ترخیص کاغذ چیست؟

 

 کاغذ A۴ زیر ردیف ۴۸۰۲۵۶۰۰ با ورودی ۲۰ درصد
 تعرفه گمرکی کاغذ رول تحریر ۴۸۱۰۱۳۰۰ با ۵٪ حقوق گمرکی
 تعرفه گمرکی کاغذ ورق یا رول در ابعاد ۲۹۷*۴۳.۴۸۱۰۱۴۰۰ و دارای ۵٪ حقوق گمرکی
 ابعاد و کار روی کاغذ روی قیمت برای تعیین تعرفه کاغذ تاثیر می‌گذارد. بنابراین برای استعلام هزینه‌های گمرکی هنگام ترخیص کاغذ با ما تماس بگیرید.

نحوه ترخیص کاغذ

 

ترخیص کاغذ به واردات و صادرات مشابه است. صادرات و واردات هر کالایی زمانی قانونی می‌شود که از طریق گمرکات کشور انجام شود.

اگر قصد ورود به این حوزه را دارید باید از گمرک اقدام کنید و بنابراین ملزم به یادگیری قوانین ترخیص کاغذ هستید.

ارائه به موقع این اسناد در تسریع در روند واردات و ترخیص کالا بسیار موثر است. بد نیست بدانید بر اساس قوانین جدید، کاغذ ارز دولتی برای واردات تخصیص داده نمی‌شود و از این پس برای واردات آن به نیم ارز نیاز است. البته اگر مجوز واردات کاغذ از وزارت ارشاد باشد می‌توانید ارز دولتی برای آن تهیه کنید.

واردات و ترخیص کاغذ از گمرک برای ترخیص مناسب کالا با کمترین هزینه و همچنین سریعتر، گمرک باید به طبقه‌بندی کالاهای سیستمی توجه کافی داشته باشد.

در این راستا ارسال کاغذ مشتری بر اساس نوع آن در کدام کد تعرفه و بر اساس مبدا کالا و زمان تولید آن و همچنین ارزش برند محصول ضروری است.

گمرکات کشور نیز باید بدانند کالاهای وارداتی در کدام کد تعرفه اظهار شده است. اظهار نادرست کالا در تشریفات گمرکی و ترخیص کالا موجب جریمه می‌شود.

با سپردن ترخیص کالا به ما، اولین قدم ثبت سفارش کاغذی و اخذ مجوزهای واردات لازم در وزارت بازرگانی و ثبت سفارش واردات در سامانه ثبت سفارش این وزارتخانه می‌باشد.

در سال‌های اخیر کشور نیاز به واردات کاغذ از کشورهای دیگر دارد. به دلیل توجه به منابع طبیعی و جلوگیری از قطع درختان، تولید کاغذ در کشور کاهش یافته است.

برای کاهش عوارض گمرکی واردات و ترخیص کاغذ، بهتر است کاغذ A۴ را رول کنید و سپس با دستگاه به اندازه A۴ برش دهید.

 

مدارک مورد نیاز برای ترخیص کاغذ

 

مدارک مورد نیاز برای ترخیص کاغذ عبارتند از:

 اخذ مجوزهای لازم جهت واردات و ترخیص کاغذ
 جمع آوری اسناد مربوط به اظهارنامه‌های وارداتی
برگه‌های فاکتور خرید و ثبت سفارش
 کد تعرفه گمرکی را دریافت کنید
 مدارک مورد نیاز مربوط به وارد کننده کاغذ
انبار، بارنامه و بیمه نامه

شرایط و ضوابط واردات و ترخیص کاغذ A۴ از گمرک

اگر مبتدی هستید و به تازگی کسب و کار بین المللی خود را راه اندازی کرده اید، می‌دانید که واردات و صادرات کالا یک تجارت پر ریسک است و در مراحل اولیه کار به دانش و تخصص کافی در این زمینه نیاز دارید تا بتوانید به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنید.

کسب و کار خود را رونق دهید پس بهتر است در ابتدا با کارشناسان کسب و کار مشورت کنید و در دوره‌های آموزشی شرکت کنید تا با دانش و آگاهی کامل کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

در زمینه واردات و ترخیص کاغذ A۴ ابتدا لازم است با قوانین و مقررات صادرات و واردات کالا در کشور آشنا باشید، برای این منظور می‌توانید کتاب ها، مقالات آموزشی، آیین نامه‌ها و بخشنامه‌ها را مطالعه نمایید.

فعالیت‌های تجاری خود را بر اساس قوانین داخلی و خارجی برنامه ریزی کنید تا با مشکلات مختلف و چالش‌های کاری خطرناک مواجه نشوید.

برای بررسی قوانین و مقررات یا به طور کلی شرایط واردات و ترخیص کاغذ A۴ از گمرکات کشور باید گفت که واردات کاغذ A۴ در کشور مانند واردات سایر کالاها انجام می‌شود.

بنابراین می‌توانید مراحل واردات و ترخیص کالا از گمرک را مطالعه کرده و کسب و کار خود را در این زمینه راه اندازی کنید.
اما در کل باید گفت که واردات و ترخیص کاغذ A۴ قوانین و شرایط خاص خود را دارد و می‌توانید مقررات و بندهای جدید در این زمینه را مطالعه کنید.

برای اخذ این مجوزها می‌توانید به مراجع قانونی مربوطه مراجعه و مجوزهای لازم و کارت بازرگانی خود را در این زمینه دریافت نمایید.

همچنین لازم به ذکر است که واردات کاغذ A۴ از تمامی کشورها به دلیل محدودیت‌ها و تحریم‌های اعمال شده بر کشور امکان‌پذیر نیست و لازم است بررسی‌های لازم در زمینه تجارت ایران با سایر کشورها انجام شود تا نتیجه کامل حاصل شود. شما یک تجارت قانونی دارید.

 

ترخیص کاغذ با ترخیص کار

 

تعرفه واردات و ترخیص کاغذ به ایران حداقل پنج درصد است که باید در زمان ترخیص کالا قبل از خروج کالا از گمرک و دریافت و صادرات برگ سبز و کاغذ ترانزیت گمرکی جهت ارسال به گمرک پرداخت شود.

 

حمل و نقل در واردات و ترخیص کاغذ با گروه بازرگانی پرشین تجارت داون

ما حمل و نقل برای واردات و ترخیص کاغذ به ایران را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بهترین خطوط دنیا هماهنگ می‌کند.
ما با وجود تحریم‌های ظالمانه همواره توانسته‌ایم با ماموریت‌های خود در خارج از کشور مشکلات این راه را حل کنیم و بدون مشکل می‌توانیم این روند را ادامه دهیم.

وکلای ترخیصکار شرکت می‌بایست در سازمان صنعت معدن و تجارت با تسلط کامل بر قوانین و مقررات مربوطه و همچنین بروزرسانی‌ها و ارتباطات خوب بوده تا در این مرحله کلیه مجوزهای لازم جهت واردات و ترخیص ماشین آلات خط تولید پی وی سی را اخذ نمایند.

 

ترخیص و واردات و ترخیص کاغذ با تیم ترخیص پرشین تجارت دوان

 

تیم ترخیص کالا ما پس از ارسال کالا به گمرک ایران، پس از دریافت کلیه مدارک مهر و موم شده و با امضای بانک عامل، مراحل ترخیص و اظهارنامه را انجام می‌دهد و ال‌ای دی نواری را در کمترین زمان ممکن ترخیص می‌کند.

 

هزینه واردات و ترخیص کاغذ

بر اساس گزارش‌های گروه بازرگانی پرشین تجارت داون، واردات و ترخیص کاغذ شامل هزینه‌هایی است که مهمترین آن‌ها در زیر ذکر شده است:

 هزینه خرید کالا و حواله به فروشنده
ثبت سفارش و مجوزهای مربوطه
 هزینه ارسال به گمرک ایران
پذیرش بر اساس تعرفه مندرج در کتاب مقررات صادرات و واردات
 ۹ درصد ارزش افزوده
۴ درصد مالیات علی الحساب
 ترخیص کالا از گمرک

ارتباط با کارشناسان گمرکی و بازرگانی پرشین تجارت دوان

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان ضمن مشاوره تخصصی به شما تجار عزیز درباره واردات و ترخیص کاغذ و دریافت مجوزهای لازم برای انجام اینکار را به شما نیز ارائه می‌دهد.

از طریق شماره تماس های ۰۲۱۴۲۳۲۶، واتساپ ۰۹۰۱۸۳۱۷۵۴۱ به صورت رایگان با مشاوران ما  در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا