واردات ماشین آلات نورد گرم لوله

واردات و ترخیص ماشین آلات نورد گرم لوله

 

نورد گرم در صنعت فولاد استفاده می‌شود در حال حاضر ، تولید فولاد در بخش‌های مختلف کارخانه ای ، مصرف کارخانه ‌های تولید فلزات غیرآهنی و تولید فولاد در بخش‌های مختلف صنعتی و بورسی در حال افزایش است. به عبارتی نورد گرم در این صنایع نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

این روش از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است اما به دلیل هزینه و خطرات بسیار بالا و همچنین محدودیت‌های منابع ، امروزه در صنعت ساخت و ساز به دلیل هزینه‌های بالای تولید و همچنین هزینه‌های نگهداری ، شرایط سختی را ایجاد کرده است.

ماشین آلات لوله کاربرد زیادی دارد. بیشتر لوله‌هایی که ساخته می‌شوند، از جنس پلی اتیلن هستند که دارای قطر و استحکام بالایی می‌باشند. حتما به ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن توجه داشته باشید.

همچنین می‌توان ماشین آلات نورد گرم لوله را در فشارهای مختلفی تولید کرد. لوله پلی اتیلن دارای ویژگی‌های خاصی است که باعث شده در صنایع مختلف کاربرد فراوانی داشته باشد . از جمله این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

ویژگی های ماشین آلات نورد گرم لوله

 

لوله های پلی اتیلن قابلیت تولید در ضخامت‌ها و رنگ‌های مختلف را دارند . لوله های پلی اتیلن در فشارهای 1 تا 10 بار می‌توانند تولید شوند. به عبارتی با استفاده از فشار و دمای زیاد، می‌توان اقدام به تولید این لوله‌ها کرد.

صنعت نورد گرم امروزه سطح بالایی ندارد روش های دیگر نظیر نورد سرد ( تولید فولاد و آلومینیوم ) بیشتر استفاده می‌شود . در نورد گرم از جریان برق برای تولید ورق‌های تولید شده از ورق نورد شده استفاده می‌شود.

در این روش ورق را روی پالت‌های فلزی قرار داده و برای افزایش ضخامت و ضخامت دهی ورق ، روی آن را نورد کرده تا ضخامت ورق کمتر شود. از این روش می‌توان در تولید ورق فلزی در ضخامت‌های کم استفاده کرد.

 

کدام صنایع با نورد گرم به دست می آیند؟

 

ورق قلع اندود یا برنجیده که از این روش به دست می‌آید. همچنین دارای قابلیت شکل پذیری خوبی می باشد.

از آن‌جا که این روش معمولا با دمای بالا همراه است ، نیاز به کوره‌های بزرگ با کوره‌های کوچک با قابلیت استفاده مجدد دارد و همچنین در تولید فولاد کم کربن نیز می‌تواند از آن استفاده کرد . همچنین به دلیل هزینه‌های زیاد بهره برداری از این روش ، بیشتر در صنعت آهن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این روش آهن خام به مدت چند دقیقه داخل کوره قرار می‌گیرد و سپس در مرحله بعد در محلی خارج از مذاب، نورد می‌شود. سپس در این مرحله، آهن خام را گرم کرده و مورد استفاده قرار می‌دهند‌. در تولید فولاد این روش می‌تواند به دو شکل به کار رود.

به عبارتی لوله نیز به این روش و با استفاده از نورد گرم به دست می آید. به شما توصیه می‌کنیم تا با این روش‌ها به طور کل آشنا شوید. در این صورت می‌توانید به اهداف خود دست پیدا کنید. به همین دلیل می‌خواهیم تا شما را با روش واردات ماشین آلات نورد گرم لوله آشنا کنیم.

 

ترخیص ماشین آلات نورد گرم لوله

 

روش ترخیص کالا نیز متفاوت است برخی از کالاها قابلیت ترخیص از گمرک را دارند و برخی دیگر ، از ترخیص کالا معاف هستند .

برای انجام ترخیص ماشین آلات از گمرک ، روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می کنیم.

روش ترخیص کالا نیز متفاوت است به طور مثال برخی از کالاهای وارداتی که در کشور به طور کلی وارد می شوند ، باید در گمرک مورد بررسی قرار بگیرند و پس از آن که در این زمینه ، مشکلی وجود نداشت ، از گمرک ترخیص شوند .

برای برخی دیگر از کالاها ، نیاز به پرداخت هزینه های گمرکی و همچنین هزینه حمل و نقل در مقصد وجود دارد . ترخیص ماشین آلات نورد گرم لوله نیز به این صورت است. در این صورت پس از ترخیص کالا از گمرک ، با پرداخت این هزینه‌ها ، کالای خریداری شده به دست مشتری خواهد رسید.

 

واردات ماشین آلات نورد گرم لوله چگونه انجام می شود؟

 

واردات دریایی به سادگی در کشور قابل انجام است. البته برخی کالاها به صورت فله ، از طریق کشتی ، کامیون و یا از طریق کانتینر ، وارد می‌شوند . برای ترخیص کالا از گمرک معمولا از گمرک‌های مجاز می‌توانید استفاده کنید. باخدمات صادرات کالا ، می‌توانید کالا را به کشورهای دیگر صادر کنید . با استفاده از خدمات صادرات کالا و حمل و نقل هوایی نیز می‌توانید کالا را به کشور دیگری انتقال دهید و پس از طی مراحل قانونی ، ترخیص آن انجام می‌شود.

با توجه به اینکه کالاهای وارداتی ، انواع مختلفی دارند ، بهتر است که پیش از ترخیص ، آن‌ها را به خوبی مورد بررسی قرار داده و با جزییات آن‌ها آشنا شوید.

 

مطالعه بیشتر

واردات ماشین آلات خط تولید بافندگی

 

فرآیند تولید ماشین آلات با نورد گرم

 

این فرایند شامل یک بخش عمده در بخش نورد گرم ( شمش‌های گرم و سرد ) و سایر ماشین‌ها مانند ماشین آلات لوله می‌شود که برای تولید انواع لوله مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نورد گرم از فرایندهای تولید است که از روش‌های سرد کردن سریع برای ایجاد یک قطعه یا محصول از مواد خام با درجه کیفیت مطلوب ، استفاده می‌کند. حتما به این موارد توجه زیادی داشته باشید.

ماشین آلات نورد گرم کاربرد های زیادی دارد در این دستگاه‌ها برای اولین بار فرایند تولید در کارخانه نورد گرم صورت می‌گیرد . تولید نورد گرم عمدتا بر عهده غلتک و رولر است که بر روی قطعه کار سوار و از روی آن عبور داده می‌شود.

غلتک‌ها با عبور از روی قطعه ، انرژی برق تولید کرده و پس از عبور از روی آن ، این انرژی از طریق یک سیم انتقال داده می‌شود . این سیم از یک مدار الکتریکی به نام استاتور عبور داده می‌شود . با استفاده از این نوع غلتک‌‍ها می‌توان قطعاتی با حجم زیاد را در طول یک روز یا بیشتر نورد کرد.

 

روش واردات ماشین آلات نورد گرم لوله

 

روش واردات ماشین آلات لوله به طور کل متفاوت است برخی از شرکت‌های ایرانی که در زمینه‌های تجارت فعالیت دارند برای واردات تجهیزات و ملزومات لوله، می‌توانند از طریق ثبت سفارش اقدام نمایند.

برخی دیگر از شرکت‌ها هستند که این قابلیت را به شکل مستقیم برای واردات تجهیزات و ملزومات خود ندارند اما می‌توانند از طریق ثبت سفارش و به صورت بدون واسطه از طریق شرکت بازرگانی به راحتی اقدام کنند.

در مرحله ی اول باید توجه کنید که قبل از اینکه برای واردات ماشین آلات نورد گرم لوله، اقدام نمایید ، لازم است که یک سری توضیحات کلی و جزیی در زمینه استفاده از این لوله‌ها بدانند و از این دانسته‌ها استفاده کنند. حتما به این موارد توجه زیادی داشته باشید.

در کشور ما ، به دلیل استفاده گسترده از ماشین آلات لوله، قیمت هر دستگاه لوله در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها تعیین می‌شود و شما برای داشتن یک عدد دستگاه لوله باید هزینه‌های متفاوتی بپردازید.

هر آن چه که از ورق‌های فولادی در کارخانه‌های نورد گرم تولید می‌شوند ، طول عمر مفید آن‌ها می باشد که بسیار بیشتر از ماشین آلات نورد سرد است.

برای محاسبه ضخامت ماشین آلات لوله با دستگاه نورد گرم و سرد، ابتدا ابعاد مورد نظر را انتخاب کنید. سپس با داشتن یک متر طول از عرض ، طول مورد نظر را بر 2 تقسیم کنید. این کار باعث می‌شود تا ضخامت ماشین آلات را به درستی تعیین کنید.

 

روش تولید ماشین آلات لوله در کشور

 

ابتدا ماده اولیه تولید لوله با کشتی به کشور وارد و سپس با استفاده از وسایل نقلیه مخصوص با سرعت زیاد به مقصد می‌رسد . در روش دوم ، ابتدا ماده اولیه مورد نیاز از طریق واردات ماشین آلات لوله به کشور تامین می‌شود و سپس ماشین آلات با استفاده از خط تولید، تولید شده و به مقصد می‌رسد.

گاهی اوقات ماشین آلات نورد گرم لوله به سادگی وارد کشور می‌شوند. به عبارتی امروزه واردات ماشین آلات نورد گرم لوله بسیار رایج است. به شما پیشنهاد می‌کنیم تا به این موارد توجه ویژه‌ای داشته باشید.

این ماشین آلات توسط افراد و شرکت‌های مختلف تولید می‌شود که اغلب به تولید لوله‌های فولادی می‌‍پردازند. برای این که به بهترین شرکت‌های واردکننده ماشین آلات نورد گرم لوله در ایران دسترسی پیدا کنید، باید از شرکت‌های معتبر خرید کنید.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که شرکت های معتبر و نامی در ایران در زمینه تولید انواع لوله‌ها فعالیت می‌کنند و می‌توانند با استفاده از روش‌های نوین، محصولات بسیار باکیفیتی را روانه بازار کنند.

روش‌های زیادی برای استفاده از ماشین آلات نورد گرم لوله وجود دارد. شما به راحتی می‌توانید اقدام به استفاده از این ماشین آلات کنید. به عبارتی این ماشین آلات در موقعیت‌های متفاوت تجاری، صنعتی می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. ابتدا باید بدانید که می‌خواهید از این ماشین آلات در چه موقعیت‌هایی استفاده کنید

 

قیمت ماشین آلات نورد گرم لوله

 

ابتدا باید بدانید که قیمت واردات ماشین آلات نورد گرم لوله چقدر است. به عبارتی قیمت واردات این محصول با نمونه داخلی آن متفاوت است. برای مثال قیمت لوله های موجود در بازار بستگی به مدل و نحوه ساخت لوله دارد.

قیمت این لوله‌ها با توجه به نوع آن‌ها با سایر لوله‌ها متفاوت است. در هنگام خرید لوله از استعلام قیمت آن غافل نشوید . این امر در کاهش نوسانات نرخ لوله تاثیر به سزایی خواهد داشت. پس هنگام خرید این نکته را در نظر داشته باشید. به عبارتی به تمام تاجران و بازرگانان توصیه می‌کنیم تا به این موارد توجه ویژه‌ای داشته باشند.

واردات ماشین آلات به کشور بسیار ساده است. به دلیل رقابتی بودن قیمت‌ها ، قیمت واردات ماشین آلات نورد گرم لوله می‌تواند بسیار مناسب تر از قیمتی باشد که در کشور تولید می‌شود  با این حال این قیمت‌ها در ایران به شدت متغیر هستند.

در حال حاضر سایت گمرک به دلیل قرار گرفتن در رتبه اول و حذف سایت‌های غیر فعال ، یکی از پر کاربر ترین و محبوب‌ترین سایت های خرید و فروش و واردات ماشین آلات نورد گرم لوله به حساب می‌آید.

شما می‌توانید با اطلاع از این موارد اقدام به واردات ماشین آلات نورد گرم لوله کنید. به شما پیشنهاد خواهیم کرد تا به طور کامل به این موارد توجه داشته باشید. در این صورت می‌توانید به بهترین روش، از قابلیت‌های این دسته از ماشین آلات برخوردار شوید و از مزایای آن استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا