واردات ماشین آلات جوراب بافی

واردات ماشین آلات جوراب بافی

واردات ماشین آلات جوراب بافی

 

برای واردات ماشین آلات جوراب بافی و دیگر ماشین آلات صنایع مختلف از قبیل ماشین آلات برش لیزر و…. ، به دانش و اطلاعاتی نیاز است که می بایست شخص ترخیص کار نسبت به آن اشراف کامل داشته باشد و برای ترخیص ماشین آلات جوراب بافی مطابق با قوانین و مقررات گمرکی اقدام کند.

در همین راستا شرکت های بازرگانی بسیاری مشغول به فعالیت هستند که با تجربه و تخصص کامل در زمینه ترخیص کالا، واردات دستگاه های صنعتی به کشور را با سرعت و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهند.

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان با داشتن همکاران ترخیص کار در این زمینه حرفه ای عمل می کنند و با تجربه و تخصص در مورد ترخیص کالا، روند واردات را به راحتی به انجام می رسانند.

در این مقاله قصد داریم به موضوع واردات دستگاه های جوراب بافی بپردازیم و با مراحل و شرایط ترخیص این ماشین آلات آشنا شویم، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

واردات ماشین آلات جوراب بافی

مطالعه بیشتر

واردات و ترخیص ماشین آلات صنعتی

 

انواع دستگاه جوراب بافی

 

دستگاه جوراب بافی یکی از دستگاه های صنعتی پرکاربرد است که امروزه برای واردات آن به کشور درخواست های زیادی شده است، گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان با توجه به آگاهی و اشراف کامل نسبت به قوانین و مقررات گمرکی در واردات ماشین آلات جوراب بافی پیش قدم است.

دو مدل از دستگاه جوراب بافی وجود دارد که توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است و با وجود تفاوت در کمپرسور، شباهت های زیادی با هم دارند، در ادامه مطلب به توضیح این دو مدل خواهیم پرداخت.

 

دستگاه جوراب بافی کامپیوتری

 

کار با دستگاه جوراب بافی کامپیوتری آسان است و توانایی تولید انواع جوراب با کیفیت بالا را دارد به گونه ای که قابلیت رقابت با برندهای معروف دنیا را دارا می باشد.

 

دستگاه جوراب بافی مکانیکی

 

دستگاه جوراب بافی مکانیکی نمونه دیگری از این دستگاه ها می باشد اما برخلاق نمونه کامپیوتری، کار کردن با آن نه تنها سخت است بلکه ضایعات آن نیز بسیار زیاد است و قابلیت طراحی جوراب را ندارد.

 

برای واردات ماشین آلات جوراب بافی ابتدا باید مدل دستگاه را انتخاب کنید و بقیه مراحل ترخیص را به گروه متخصص پرشین تجارت دوان بسپارید.

 

تعرفه گمرکی ماشین آلات جوراب بافی

 

برای واردات و ترخیص هر نوع کالایی از گمرک، کد تعرفی گمرکی اختصاص داده می شود و وارد کنندگان کالا در ارائه این کد باید نهایت دقت را داشته باشند، در غیر این صورت و ارائه هر نوع کد اشتباهی، کالا قاچاق شناخته می شود و نه تنها از ترخیص کالا جلوگیری می شود، بلکه هزینه و خسارات زیادی شخص وارد کننده متحمل می شود.

از این رو برای جلوگیری از این اتفاق، کار ترخیص واردات ماشین آلات جوراب بافی را به ترخیص کاران پرشین تجارت دوان بسپارید.

کد تعرفه گمرکی که برای ماشین آلات جوراب بافی در نظر گرفته شده است در ردیف 8446 قرار می گیرد و از کشورهای آلمان، چین، ایتالیا و دیگر کشورهای اروپایی وارد کشور می شوند.

 

هزینه های ترخیص ماشین آلات جوراب بافی

 

 

برای واردات و ترخیص کالا از گمرک هزینه هایی که مربوط به نهادهای دولتی و بخش های خصوصی می باشد، توسط شخص وارد کننده پرداخت می شوند که اگر به موقع این اتفاق بیفتد، از بسیاری از هزینه های اضافی جلوگیری می شود.

بنابراین در طول انجام مراحل ترخیص تا زمان آزاد سازی کالا از گمرک، هزینه هایی پرداخت می شود که آگاهی بر این امر مهم به ترخیص فوری کالا می انجامد.

برای واردات ماشین آلات جوراب بافی ترخیص و آزاد سازی از گمرک باید هزینه هر قسمت مطابق با تعرفه معیین شده انجام گیرد که ما در ادامه به چند مورد از این هزینه ها اشاره می کنیم:

 

حقوق ورودی کالا

 

حقوق ورودی کالا شامل هزینه هایی است که براساس کتاب مقررات صادرات و واردات این هزینه تعیین شده است.

 

سود بازرگانی

 

سود بازرگانی یک هزینه دریافتی برای واردات قطعی است که توسط دولت تعیین می شود.

 

انبارداری

 

هزینه انبارداری براساس وزن، حجم و تعداد روزهای ماندگاری تعیین می شود و مطابق با آن می بایست هزینه های آن را پرداخت نمود.

 

مجوزات لازم جهت واردات کالا

 

برای واردات ماشین آلات جوراب بافی و دیگر کالاها و ترخیص آنها از گمرک باید حدود 6 مجوز مطابق با کالای وارد شده از سازمان های مختلف دریافت کرد که هر کدام هزینه های مختلفی دارند.

 

ثبت سفارش

 

هزینه های ثبت سفارش مطابق با درصدی از ارزش کالای وارد شده باید پرداخت شود، این ثبت سفارش برای تمامی وارد کنندگان کالا ضروری است.

 

ترخیص کالا

 

هزینه ترخیص کار یا حق العمل کار که تمامی امور مربوط به تشریفات را بر عهده دارد، مطابق ارزش مرسوله، وزن مرسوله، گمرک ورودی و تعداد مجوزهای وارداتی تعیین می شود.

شخص ترخیص کار باید مدارک زیر را جهت ترخیص کالا داشته باشد:

 • مجوز ثبت سفارش
 • نرخ ارزش کالا
 • پکینگ لیست
 • پروفرما
 • کارت بازرگانی
 • مجوزهای مورد نیاز
 • قبض انبار
 • ترخیصیه

 

تعرفه گمرکی

 

جهت برقراری توازن در واردات کالا هم چون واردات ماشین آلات جوراب بافی هزینه هایی با عنوان تعرفه گمرکی به دو صورت مختلط و درصدی برای تاجران تعیین می شود.

 

عوارض گمرکی

 

عوارض گمرکی شامل هزینه هایی است که به عنوان وجه های پرداختی مالیات ارزش افزوده محاسبه می شوند.

از جمله عوارض گمرکی می توان به هزینه هایی هم چون هلال احمر، شهرداری، بهداری و… اشاره کرد.

 

ارزش سیف کالا

 

گمرک کشور ارزش سیف کالا را به صورت ضرب مبلغ ارزی کالا در مجموع نرخ ارز محاسبه می شود.

با وجود حساسیت های پرداخت هزینه های گمرکی، بهتر است برای واردات ماشین آلات جوراب بافی و ترخیص آن از گمرک به کارشناسان مجرب و آگاه سپرده شود، تا با سرعت و روند بیشتری این ترخیص به انجام برسد.

 

مراحل ترخیص دستگاه های جوراب بافی

 

دستگاه های جوراب بافی و دیگر ماشین آلات صنعتی برای ترخیص از گمرک به طی شدن مراحل قانونی نیاز دارد که توسط شخص وارد کننده یا ترخیص کار انجام می گیرد.

ما در اینجا به یک سری مراحل ترخیص کالا از گمرک اشاره می کنیم:

 

کارت بازرگانی

 

یکی از نیازمندهای اصلی جهت واردات کالا، دریافت کارت بازرگانی از سازمان های مربوطه است که با کمک این کارت می توان معافیت مالیات را دریافت کرد.

 

مجوز فعالیت و گواهی مرتبط

 

برای واردات ماشین آلات جوراب بافی مجوزهایی توسط اداره گمرک و دیگر سازمان های مرتبط اخذ می شوند.

 

انتخاب کشور

 

برای خرید و انتخاب دستگاه، باید کشور مورد نظر ( آسیایی و اروپایی) جهت گفتگو و مذاکره مورد بررسی قرار گیرد.

 

پروفرما

 

پروفرما در واقع سندی است که تمام اطلاعات کامل درباره کالای وارد شده توسط فروشنده برای مشتری فرستاده می شود.

 

ثبت سفارش

 

شخص وارد کننده برای وارد کردن کالای خود باید ثبت سفارش در وزرات صمت انجام دهد.

واردات بعضی از کالاها به کشور ممنوع است از این رو بهتر است با آگاهی کامل در این مسیر قدم گذاشت که متحمل ضررهای مالی نشد.

 

پرداخت ارز

 

دولت برای ایجاد یک بستر مناسب جهت واردات کالا به کشور، ارز ترجیحی و یا ارز دولتی اختصاص می دهد.

 

حمل و نقل و بیمه کالا

 

حمل و نقل و بیمه کالا از مراحل دیگر ترخیص می باشد که پس از مذاکره و گفتگو با فروشند می تواند به صورت هوایی، جاده ای، ریلی یا دریایی باشد.

 

ترخیص کالا از گمرک

 

ترخیص کالا مرحله آخر است که اگر توسط ترخیص کار انجام شود، این مراحل به صورت کامل و سریع و با حداقل هزینه انجام می شود.

 

خدمات گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان با سال ها سابقه و پیشینه خانوادگی در زمینه ترخیص کالا، توانسته است واردات انواع کالاهای صنعتی را با سرعت و عملکرد عالی به انجام رساند.

از خدمات گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاوره تخصصی در زمینه واردات کالا
 • اخذ مجوزات مورد نیاز
 • آشنایی با تعرفه کدهای ماشین آلات
 • ترخیص قطعات اولیه از گمرک

این شرکت واردات ماشین آلات جوراب بافی و دیگر ماشین آلات صنعتی را با رعایت قوانین و مقررات گمرکی به انجام می رساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص واردات کالا به کشور با کارشناسان و مشاورین ما از طریق شماره های ثبت شده در سایت ارتباط برقرار کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا