ترخیص گرانول از گمرک

آیا تا به حال درباره ترخیص گرانول از گمرک چیزی شنیده اید ؟ و در مورد ترخیص آن چیزی می دانید؟

یکی از خدمات شرکت پرشین تجارت دوان ترخیص گرانول از گمرک است. گرانول ها یک نوع ساختار پلیمری است که دانه دانه تولید می شوند.  از گرانول ها بیشتر در تولید ضایعات بازیافتی پلاستیکی استفاده می کنند.

بیشتر واردات این ماده از کشورهای کانادا، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و …. انجام می شود. برای واردات این ماده باید مجوزهای لازم را از سازمان های ذینفع دریافت نماید. اگر مجوزهای لازم را دریافت نکنید ممکن است برای ترخیص گرانول از گمرک دچار مشکل شوید که این مشکلات باعث عدم ترخیص گرانول و یا تاخیر در آن می شود.

معمولا واردات و یا حتی صادرات گرانول در کشور هر ساله انجام می شود از این جهت نحوه ترخیص آن برای تاجران دارای اهمیت بسیاری است و آن ها سعی می کنند که ترخیص آن را به بهترین شکل انجام دهند. وارد کردن گرانول به داخل کشور باعث می شود که ارز عالی و زیادی به کشور وارد شود.

در ادامه توضیحات بیشتری درباره گرانول و نحوه ترخیص از گمرک در اختیار شما می گذاریم. جهت آشنایی با مقاله واردات ماشین آلات خط تولید گرانول پیشنهاد می کنیم مقاله ترخیص ماشین آلات خط تولید گرانول از گمرک را مطالعه بفرمایید.

 

گرانول چیست و چرا از آن استفاده می شود؟

 

پلیمرهای که در پتروشیمی تولید شده را برای این که بتوانید راحت تر استفاده کنید به شکل های خاصی در می آورند که به آن ها گرانول می گویند. گرانول یکی از مواد اولیه صنایع مختلف مانند: آسفالت، لاستیک سازی، و …. است.

گرانول یک نوع ماده است که به صورت پودری بوده و آن را به شکل دانه های گرد و ریز در آورده اند. از این ماده در برای استفاده در ماشین ها و تجهیزات تولید محصول پلاستیکی ، خودروسازی، برق و مخابرات، آب و فاضلاب  و…. استفاده می شود.  برای جلوگیری از پخش شدن و یا به هدر رفتن پودرها توسط دستگاه به شکل دانه در می آیند.

برای تولید گرانول از دستگاه اکسترودر استفاده می نمایند. هدف اصلی از تولید گرانول جلوگیری از هدر رفت و یا پخش مواد اولیه پودری است. از طرف دیگر گرانول باعث می شود که خروجی کار بسیار باکیفیت تر شود.

گرانول ها دارای قیمت متفاوتی هستند که معمولا گرانول دست اول دارای کیفیت بسیار بالاتری است و همچنین از قیمت بسیار بیشتری هم برخوردار است. قیمت گرانول با توجه به ارز هر روز در حال تغییر می باشد و نمی توان یک قیمت ثابت برای این ماده در نظر گرفت.

بهتر است بدانید که هر چه گرانول شما شفاف تر باشد جنس آن مرغوب تر است و رنگ پذیری آن بیشتر است. بهتر است بدانید که با تست ASH و DST می توانید میزان ناخالصی موجود در گرانول را به دست بیاورید. معمولا ترخیص کاران بسیار حرفه ای و کاربلد با این نکات آشنا هستند و می توانند به راحتی جنس مرغوب و ناخالص را از یک دیگر تشخیص دهند پس بهتر است برای واردات و ترخیص گرانول از گمرک از شرکت های بازرگانی کمک بگیرید.

 

برای ترخیص گرانول از گمرک چه مجوزهای لازم است؟

 

برای ترخیص گرانول از گمرک نیاز به یک سری مجوزها است که باید توسط ترخیص کار این مجوزها دریافت شود و در هنگام ترخیص آن را به گمرک تحویل دهد.

 • دریافت کردن مجوز ارزی از سازمان درمان و آموزش پزشکی و وزارت بهداشت برای مصارف انسانی
 • دریافت مجوز ارزی از جهاد کشاورزی برای استفاده از آن در مصارف دامی یا کشاورزی
 • دریافت مجوز از سازمان دامپزشکی برای مصارف کشاورزی و دامی
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی برای مصارف انسانی

ترخیص گرانول از گمرک

 

همانطور که می دانید یکی از مراحل اصلی و مهم که در تجارت وجود دارد ترخیص کالا از گمرک است. ترخیص و آزاد سازی کالا ها از گمرک دارای یک سری مراحل و قوانین است که باید توسط اداره گمرک وضع شده و تجار باید مطابق با قوانین کالاهای خود را خریداری کند تا بتواند بدون وجود مشکلی آن را از گمرک ترخیص نماید.

در صورتی که تجار از قوانین و مقررات پیروی نکند مشمول پرداخت جریمه های سنگین می شود. بعد از خرید محصولات و کالاها از شرکت های تولید کننده کالاها به وسیله باربری به گمرک وارد می شوند که گمرک گرانول ها را به انبارهای مخصوص خود منتقل می کنند.

مامورین گمرک برای ترخیص گرانول ها از شما درخواست اسناد و مدارکی که نشان دهنده خرید گرانول ها است را می کنند و شما موظف هستید که تمامی مدارک و اسناد را به مامورین ارائه دهید. که در صورتی که تمامی مدارک و اسناد کامل بود به خریدار قبض ترخیص کالا داده می شود که شما با داشتن این قبض می توانید کالاهای خود را از گمرک خارج نماید.

آشنا بودن با مراحل و تشریفات ترخیص کالا باعث می شود که شما در مدت زمان کوتاهی بتوانید کالاهای خود را از انبار خارج کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای ترخیص گرانول از گمرک          

همانگونه که آشنایی با مراحل ترخیص کالا از گمرک بسیار ضروری است داشتن مدارک مورد نیاز برای ترخیص راحت تر هم دارای اهمیت بسیاری است. موارد مورد نیاز برای ترخیص به سه دسته تقسیم می شود: مدارک مربوط به کالاها، مدارک صاحب کالا و یا نماینده قانونی آن و مدارک مربوط به کارت بازرگانی.

 مدارک مورد نیاز کالا

 

 • ترخیص نامه کالا
 • بارنامه
 • قبض انبار
 • پیش فاکتور
 • بیمه نامه کالا
 • مدارک مربوط به ثبت سفارش
 • گواهی مبدا
 • گواهی های بازرسی صادر شده از طرف شرکت بازرسی
 • گواهینامه استاندارد

مدارک صاحب کالا و یا نماینده قانونی آن

 • کپی از معرفی نامه
 • کپی از دفترچه بیمه
 • ارائه اصل و کپی وکالت نامه محضری
 • ارائه اصل و کپی از کارت ملی
 • کپی و اصل معرفی نامه از اداره گمرک

 کارت بازرگانی

 • اصل و کپی از تمام صفحات کارت بازرگانی
 • اصل و کپی کارت ملی صاحب کالا

 

هزینه های لازم برای ترخیص گرانول از گمرک

 

یکی دیگر از نکات بسیار مهم برای ترخیص کالا از گمرک آشنایی با هزینه ها است. هزینه ها برای دریافت خدماتی است که از طرف اداره گمرک در اختیار شما قرار داده می شود. که از سری خدمات می توان به تخلیه و بارگیری کالا، انبار داری،بارچینی و بازرسی و….. اشاره نمود. این هزینه ها را مطابق با نرخی که از قبل تصویب شده است می باشد.

یک سری هزینه ها هم از سوی ارگان های دولتی و یا خصوصی ممکن است اخذ شود ولی چون این هزینه ها برای ترخیص کالا از گمرک است آن را به عنوان هزینه های ترخیص کالا از گمرک می دانند.

ترخیص کالا از گمرک دارای مراحل سخت و پیچیده ای است که برای آسان تر شدن مراحل باید اطلاعات کافی در اختیار داشت. ترخیص کالا از گمرک یکی از خدمات شرکت پرشین تجارت دوان است که برای آسان تر انجام شدن کارهای ترخیص شما توسط ترخیص کاران بسیار حرفه ای و کار بلد انجام می شود.

برای دریافت اطلاعات کافی در این زمینه می توانید با کارشناسان تیم پرشین تجارت تماس بگیرید و اطلاعات مفیدی در این زمینه به دست بیاورید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا