واردات و ترخیص پمپ آب از گمرک

آیا درباره نحوه واردات و ترخیص پمپ آب از گمرک چیزی می دانید؟

امروزه استفاده از پمپ آب بسیار رایج شده است و معمولا در بیشتر خانه ها یک پمپ آب وجود دارد که برای استفاده از این پمپ ها نیاز به واردات پمپ آب است و می توان گفت یکی از پرسودترین واردات به حساب می آید. پمپ ها یک وسیله بسیار عالی  و کاربردی برای بالا بردن فشار آب است که از آن در بیشتر ساختمان های مسکونی و یا حتی خانه ها و شرکت ها هم استفاده می کنند این وسیله بسیار کاربردی است. گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان آماده پاسخگویی در زمینه واردات انواع پمپ و تجهیزات آن هستند.

واردات پمپ آب از گمرک
واردات پمپ آب از گمرک

واردات و ترخیص پمپ آب از گمرک

 

امروز بیشتر کالاهای  مورد نیاز کشور است از طریق واردات از کشورهای دیگر به داخل کشور تامین می شوند. یکی از چیزهایی که از کشورهای دیگر به کشور ایران صادر می شود پمپ آب خانگی است به طور معمول این پمپ ها از کشورهای ایتالیا، آلمان، چین و ترکیه وارد می شوند واردات این کالاها مانند دیگر وسایل وارداتی نیاز به مجوز هایی دارند که یک وارد کننده باید بداند که برای وارد کردن پمپ آب باید از چه سازمان ها و ارگان هایی مجوز دریافت کند.

اگر نتواند تمامی مجوزهای لازم را دریافت کند ممکن است با مشکلاتی مانند: عدم ترخیص کالاها مواجه شود برای واردات باید از یک فرد آگاه و متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا دچار مشکلاتی نشوید.

واردات کالا به کشور ایران یکی از روش کار بازرگانان به حساب می آید که برای گرفتن برای ترخیص کالا نیاز به مجوز هایی است که باید مجوز ها را در دست داشته باشید گرفتن مجوزهای یکی از دغدغه‌های اصلی بازرگانان می باشد  و در صورتی که آشنایی کامل با مراحل گرفتن مجوز کالا نداشته باشید ممکن است کار شما برای واردات دچار مشکل و کمی سخت شود. در این مقاله سعی داریم توضیحات کاملی را درباره واردات و ترخیص پمپ آب از گمرک در اختیار شما قرار دهیم.

 

پمپ آب چیست ؟

 

پمپ اّب یک وسیله بسیار عالی و کاربردی است که می تواند نیروی الکتریسیته را به انرژی مکانیکی تبدیل نماید و از آن برای بالا بردن میزان فشار آب استفاده می شود. یکی از مهمترین فاکتور هایی که در هنگام خرید پمپ آب باید به آن توجه کنید محاسبه فشار مورد نیاز است یعنی شما باید ببینید که فشار پمپ در چه حد می باشد.

پمپ آّب یکی از وسایل بسیار ضروری و مهم برای بیشتر ساختمان ها است  چون این ساختمان ها به علت وجود چندین واحد نمی توانند به خوبی آب مورد نیاز خودشان را تامین کنند و با استفاده از پمپ آب می توانند به راحتی به آب دسترسی پیدا نمایند.

پمپ های آب چند نوع می باشند که یکی از آن ها پمپ های دینامیکی است که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند و این انرژی باعث افزایش فشار آب می شود. معمولاً این پمپ ها به صورت مداوم و دائمی در حال کار کردن می باشند و بیشتر از پمپ های دیگر از آن ها استفاده می شود.

بدنه این پمپ ها از چدن و یا استیل است که و پروانه ها معمولاً از جنس برنج تولید می شود و همچنین اندازه و نوع پمپ های خانگی به تعداد واحدهای یک منطقه یک واحد مسکونی بستگی دارد هر چقدر واحدها بیشتر باشد باید یک پمپ قدرتمند تر خریداری کرد.

 

واردات پمپ آب از گمرک

 

برای واردات پمپ آب باید یک سری مجوزها را تهیه کنید تا  بتوانید به راحتی این محصولات را وارد کنید، همچنین برای ترخیص پمپ آب هم باید یک سری مدارک مانند: اظهارنامه، بارنامه، مجوز ثبت سفارش، پکینگ لیست ، لیست عدل بندی، بیمه نامه گواهی مبدا و غیره را در دسترس داشته باشید که گرفتن هر یک از این مدارک نیاز به یک پروسه خاص دارد که برای تهیه آن باید از دانش کافی برخوردار باشید تا بتوانید خیلی سریع تر این مجوزها را بگیرید.

در صورتی که خودتان قصد واردات پمپ آب را دارید باید حتما برای واردات کالا دارای کارت بازرگانی باشید و باید برای گرفتن کارت اقدام نمایید  و می توانید به سایت بازرگانی مراجعه کنید و به قسمت اتاق رسمی بازرگانی وارد شوید و در آنجا یک حساب کاربری ایجاد کنید و اطلاعات خود را وارد نماید و بعد از وارد کردن اطلاعات بعد از گذشت چند ماه کارت بازرگانی خود را دریافت کنید. برای  گرفتن کارت بازرگانی باید حتما عدم سوء پیشینه داشته باشید و مدارک خود را هم به درستی وارد کرده باشید.

از سری مجوزهایی که برای واردات باید آن را حتماً داشته باشید مجوز استاندارد است که  توسط شرکت های بازرسی با بررسی کالاهای وارداتی شما صادر می شود گواهی استاندارد معمولاً به دو صورت صادر می شود  که یکی در جایی که کالاها را خریداری می کنید و دیگری در کشور ایران است.

دیگر از راه‌های واردات این است که باید یک فرد تامین کننده و یا تولید کننده در کشورهای خارجی ارتباط برقرار کنید برای پیدا کردن این افراد  باید اطلاعات لازم را داشته باشید تا یک تولید کننده مورد اطمینان را پیدا کنید و بتوانید  کالاهای مورد نیاز خودتان را از آن خریداری کنید.

در هنگام خرید پمپ ها چیزی که قابل اهمیت است انتخاب حمل و نقل کالا ها می باشد که شما باید یکی از روش های زمینی هوایی و دریایی را برای واردات کالاهای خود به ایران انتخاب نمایید. انتخاب یکی از این روش های حمل و نقل به وارد کننده بستگی دارد ولی با این وجود بیشتر کالاها معمولاً از طریق دریایی وارد می شود.

 

برای ورود کالا باید یک سری مقررات رعایت شود که این مقررات شامل:

 

  • دادن گواهینامه بهداشت
  • پیش فاکتور باید حتماً امضای تولید کننده را داشته باشد
  • کالاها باید تمامی مشخصات لازم را داشته باشند و مشخصات باید حتماً به صورت فارسی بر روی آنها نوشته شده باشد همچنین تاریخ انقضا و تاریخ تولید آن ها و مواد تشکیل دهنده آن هم بسیار اهمیت دارد.
  • فرمولاسیون آزمایشات انجام شده روی کالاها باید کامل باشد و به امضای تولیدکننده رسیده و تاریخ بر روی آن ها قید شده باشد.
  • دادن مدارک ثبت سفارش شده و اطلاعات کامل در مورد کالاها و شماره استاندارد کالا

ترخیص پمپ آب از گمرک

 

بعد از اینکه کارهای واردات کالا انجام شد و کالاها به مرز کشور ایران رسیدند در این مرحله باید پروسه ترخیص آن ها که دارای مراحل مختلفی است انجام شود. از گذشته تا به امروز یکی از مهم‌ترین سمت ها در گمرک آنهایی هستند که نظارت دقیقی بر روی کالا های وارداتی دارند و از ورود کالاهای غیر مجاز به کشور ایران جلوگیری می کنند وارد کننده باید با تمامی قوانین واردات و ترخیص و مقررات آشنایی کامل داشته باشد تا بتوانند بدون این مشکلی به وجود بیاید کالاهای خود را به مرز برساند و بعد از آن برای ترخیص کالاها اقدام نماید.

قوانین ترخیص کالا هر روز با تغییراتی روبرو است و فرد ترخیص کننده باید اطلاعات کافی و مطالعه درست و دقیق درباره تغییرات روز داشته باشد.

جمع بندی

 

سعی کردیم توضیحات کامل درباره نحوه واردات و ترخیص پمپ آب از گمرک را خدمت شما توضیح دهیم. همانطور که گفته شد واردات پمپ آب از کشورهای خارجی نیاز به تجربه و مهارت کافی در این زمینه دارد چون این کالاها برای واردات نیازمند گرفتن یک سری مجوز ها می باشد که گرفتن مجوز ها معمولاً کار آسانی نیست و یک فرد ترخیص کار می‌تواند به راحتی این مجوزها را دریافت نماید و برای واردات کالاهای مورد نظر به کشور اقدام نماید همچنین پیدا کردن تولید کننده های مطمئن که مطمئن باشید که محصولات تولیدی آن ها با کیفیت است کار آسانی نیست و باید افرادی که آشنایی کامل با این تولیدکننده ها دارد اقدام به واردات کالاها نمایند. گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه ترخیص انواع کالاهای مختلف می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا