واردات ماشین آلات برش چوب

واردات ماشین آلات برش چوب

واردات ماشین آلات برش چوب

 

ماشین آلات برش چوب کاربرد زیادی دارند. این ماشین‌ها به علت قدرت و ظرافتی که دارند برای برش های ظریف و کوچک مناسب می‌باشند. از ماشین آلات برش چوب با انواع دستگاه‌ها می‌توان برای برش انواع فلز و پلاستیک بهره گرفت. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا با واردات و ترخیص ماشین آلات برش چوب آشنا شوید.

واردات ماشین آلات برش چوب

ماشین آلات برش چوب

 

این دستگاه‌ ها از قطعات مختلفی برای برش چوب استفاده می‌کنند. دستگاه‌های دستی و خانگی برشکاری چوب با دو روش اصلی برش را انجام می‌دهند. برش با دستگاه دستی و دستگاه‌های صنعتی صورت می‌گیرد.

امروزه دستگاه‌ های برش چوب دارای قابلیت های بسیار زیادی می‌باشند که برای برش چوب‌های متفاوت از آن‌ها استفاده می‌کنند.

هر کدام از این دستگاه ها از نظر کیفیت متفاوت می‌باشند و برای برش چوب‌های مختلف از دستگاه های مختلف برش چوب استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها نیز از نظر کیفیت و اندازه و همچنین از نظر عملکرد با هم متفاوت می‌باشند.

دستگاه برش چوب یکی از دستگاه‌های پیشرفته برای برش چوب می‌باشد که از انواع مختلفی برخوردار می‌باشد و برای برش چوب‌های مختلف از آن استفاده می‌شود.

 

اندازه ماشین آلات برش چوب

 

این دستگاه‌ ها معمولا دارای دسته‌ای بلند و به طول چند متر هستند که در دو جهت می‌توان از آن ها استفاده کرد. این دستگاه‌ ها دارای دو بازوی متحرک بوده و توسط یک بازوی ثابت و متحرک دیگر هدایت می‌شوند.

دستگاه های برش CNC دارای ابعاد و اشکال گوناگونی بوده که برای برش چوب، فلز، فلزات غیرفلزی و چوب می‌توان از آن‌ها استفاده نمود.

هر یک از این دستگاه‌ ها دارای کاربری متفاوتی می‌باشند. برای برش چوب در ابعاد بزرگ از ماشین های بزرگ با نیروی زیاد و برای برش یک قطعه نازک از چوب کوچک از یک دستگاه کوچک استفاده می‌شود.

 

دستگاه های برش چوب چه کاربردی دارند؟

 

چوب‌های مختلف به روش‌های مختلفی برش داده می‌شوند. چوب‌های صاف، به دلیل اینکه بیشتر از همه در معرض دید هستند، معمولا در برش این چوب ها بیشتر دقت می‌شود. روش برش چوب به دو روش کلی اره کاری و برش با دستگاه چوب می‌باشد.

دستگاه برش چوب دستگاه‌هایی هستند که از چوب‌هایی با ضخامت های متفاوت، به وسیله ابزار مخصوص، یک قطعه کار با عمق مشخص و به شکل یک طرح خاص در می‌آورند. این دستگاه‌ها هر کدام کارکردهای متفاوتی دارند و می‌توانند به روش‌های متفاوت مورد استفاده قرار بگیرند.

استفاده از هر دو نوع این ماشین آلات، نیازمند استفاده از دستگاه برش لیزر است. از ماشین‌های برش لیزر با قابلیت تنظیم و برنامه ریزی به طور کلی برای ایجاد برش های بسیار دقیق در چوب استفاده می‌شود.

به همین دلیل نیز انواع مختلف این ماشین‌ها را برای برش و تولید محصولات چوب در نظر گرفته اند. به عنوان مثال برش لیزری با استفاده از دستگاه لیزر برش چوب، می‌تواند نقش بسیار زیادی در تولید محصولاتی نظیر انواع میز و صندلی چوبی و یا وسایل تزیینی منزل ایفا کند.

همچنین از این وسایل در صنعت چوب استفاده می‌شود. در حال حاضر اکثر تولیدکنندگان چوب در دنیا، از دستگاه برش اره برقی استفاده می‌کنند. در صنعت چوب، بیشتر از ماشین آلات برش اره برقی استفاده می شود، که عبارتند از:

 

انواع ماشین آلات برش اره

 

1 . دستگاه اره مستقیم

 

دستگاه اره مستقیم یک ابزار برش است که دارای یک سری تیغه‌های تیز و برنده می‌باشد. این ابزار، برای برش و شکل دادن به قطعات سخت، به کار می‌رود. انواع مختلف دستگاه اره مستقیم عبارتند از:

 

2. تیغه اره مستقیم الخط

 

دستگاه اره مستقیم الخط، یک ابزار برش است که برای برش چوب‌هایی با اندازه‌های متفاوت کاربرد دارد. واردات و ترخیص ماشین آلات برش چوب معمولا به بهترین روش توسط شرکت‌های بازرگانی صورت می‌گیرد.

از دستگاه‌های برش چوب می‌توان به دستگاه‌های برش گیوتین، فرز و تراش سنگ، فرز سی ان سی و ماشین‌های ابزار اشاره کرد. دستگاه‌های تراش برای برش‌های با طول زیاد و کوتاه مثل سنگ، آجر و فلزات مناسب تر هستند.

برش و حک از دیگر کاربردهای دستگاه تراش می‌باشد که برای حکاکی از آن استفاده می‌شود. دستگاه‌های فرز برای برش در اندازه‌های دقیق تر و کوچکتر طراحی و ساخته می‌شوند. دستگاه‌های برش و حکاکی انواع مختلفی دارند.

دستگاه های CNC از دیگر دستگاه‌های مهم صنعتی هستند. در حال حاضر دستگاه CNC در صنعت خودرو سازیو لوازم خانگی کاربرد دارد.

این ماشین آلات در دو نوع برش لیزر وبرش لیزر رستورانی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌‍گیرند. دستگاه لیزر صنعتی در انواع مختلف برای کاربردهای مختلفی تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برش چوب به روش سنتی چگونه است؟

 

واردات و ترخیص ماشین آلات برش چوب برای کشور کاربرد زیادی دارند. برش چوب را با دستگاه‌های مختلفی می‌توان انجام داد که عبارت اند از: اره دستی، اره برقی، اره ی برقی، اره مخصوص، ماشین‌های تراش.  واردات ماشین آلات برش چوب به ساده‌ترین روش با این شیوه صورت می‌گیرد.

دستگاه‌های برش چوب برای انجام این کار با هم تفاوت دارند، دستگاه برش دستی یک ماشین ابزار با تیغه های تیز است که برای برش چوب های ضخیم تر مثل: چوب گردو، چوب توت یا پوست میوه‌ها کاربرد دارد.

دستگاه‌های برش چوب با انواع مختلفی ساخته می‌شوند که شامل: ماشین‌های تراش، مته‌های گرد، مته‌های نوک تیز، مته‌های برنده، مته‌های با قطر بزرگ و…. می‌شوند.

با توجه به این موارد باید در انتخاب مواد خام باید دقت لازم را به خرج دهید. برای برش چوب از روش‌های مختلف سنتی و با روش‌های جدید و امروزی استفاده می‌شود. اگر از روش سنتی استفاده شود ممکن است لایه‌ای از چوب برداشته شود و بعد روی آن لایه ای دیگر را با اره و ابزار برش ایجاد شود.

اگر هم از ابزار جدید استفاده شود ممکن است به لایه ای نازک تبدیل شود. در حال حاضر از هر سه دستگاه برش چوب که برای استفاده و برش چوب به کار می‌روند دو دستگاه آن به ماشین‌های ساده و یک دستگاه هم به ماشین‌های پیشرفته مجهز هستند.

 

ویژگی های دستگاه برش چوب

 

این ماشین‌ها بر اساس نوع کار و میزان انرژی مصرفی به سه دسته تقسیم می‌شوند. دستگاه برش چوب با توجه به میزان انرژی و نوع کار از انواع متفاوتی برخوردار است. دستگاه برش چوب و MDF دستگاه برش چوب از دستگاه‌های بسیار پر کاربرد و از رده ماشین‌های حرفه‌ای محسوب می‌شود. این دستگاه در اندازه‌های مختلف و با مشخصات مختلف ساخته می‌شود.

این دستگاه با توجه به مدل و اندازه در سایز های مختلف در بازار یافت می‌شود. دستگاه برش چوب دست به صورت نو و دست دوم موجود است. این دستگاه‌ها معمولا از قطعات و تجهیزات بسیار کمی در تولید خود استفاده می‌کنند.

امروزه دستگاه‌های برش چوب دارای قابلیت‌های بسیار زیادی می‌باشند که برای برش چوب‌های متفاوت از آن‌ها استفاده می‌کنند. انواع برش‌های مختلف چوب که در صنعت چوب و همچنین برای برش چوب‌های مختلف از آن‌ها استفاده می‌شود از نظر کیفیت متفاوت می‌باشند و برای برش چوب های مختلف از دستگاه‌های مختلف برش چوب استفاده می‌شود.

این دستگاه‌ها نیز از نظر کیفیت و اندازه و همچنین از نظر عملکرد با هم متفاوت می‌باشند. دستگاه برش چوب یکی از دستگاه‌های پیشرفته می‌باشد که از انواع مختلفی برخوردار می‌باشد و برای برش چوب‌های مختلف از آن استفاده می‌شود.

این کار به شما کمک زیادی خواهد کرد. به شما پیشنهاد می‎کنیم تا با روش‌های متفاوت، از قابلیت‌های دستگاه و ماشین آلات برش چوب استفاده کنید. هر کدام از این روش‌ها می توانند برای شما بسیار پرکاربرد باشند. لازم است تا شما حتما با شرایط واردات ماشین آلات برش چوب آشنا شوید.

 

جنس ماشین آلات برش چوب

 

این ماشین‌ها معمولا از جنس فولاد یا آلومینیوم هستند و دارای چرخ دنده هستند. در ساخت آن‌ها از دو سیستم مختلف استفاده می‌شود، یک سیستم نیروی محرکه خود را از موتور به دست می‌آورد و سیستم دیگر، نیروی لازم را از چرخ دنده های متحرک دریافت می‌کند.

یکی از مزایای استفاده از این دستگاه‌ها سهولت انجام برش و تولید محصول نهایی است. همچنین دستگاه‌های برش چوب دارای سیستم حرکتی بوده و می توان این دستگاه‌ها را به صورت ایستاده یا به صورت افقی مورد استفاده قرار داد. دستگاه‌های برش چوب دارای اشکال و طرح‌های متفاوتی هستند.

در این صنعت با استفاده از روش‌های مدرن و پیشرفته می‌توان انواع چوب را به ضخامت‌های مختلفی برش داد. در این روش می‌توان با توجه به اینکه قطعه کار دارای ضخامت مشخص و معین است، آن را از دو قسمت برش داد که قسمت اول، چوب برش خورده و قسمت دوم، قطعه کار بریده شده است.

در روش‌های سنتی، قطعات چوبی در سایز‌های مختلف برش داده می‌شوند. در روش‌های جدید که از سیستم‌های لیزری بهره می‌برند، قطعه کار توسط لیزر برش داده می‌شود.

واردات و ترخیص ماشین آلات برش چوب به روش‌های متفاوت و گوناگونی صورت می‌گیرد. شما می توانید با این روش‌ها اقدام به واردات ماشین آلات برش چوب کرده و از مزایای آن برخوردار شوید. شرکت‌های بازرگانی این کار را برای شما به سهولت انجام می‌دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا