واردات قطعات یدکی بیل مکانیکی

 واردات و ترخیص قطعات یدکی بیل مکانیکی

 

برای واردات قطعات یدکی بیل مکانیکی از گمرک، مانند هر کالای دیگری نیاز به گذراندن مراحلی است که از سوی گمرک وضع شده است. از آنجا که بیل مکانیکی یکی از ماشین آلات پر‌کاربرد در صنعت راهسازی است، واردات قطعات آن، یک نیاز ضروری است. در سال‌های اخیر با توجه به رشدِ پروژه‌های راهسازی، نیاز کشور به این قطعات، روز به روز افزایش می‌یابد.

 

چرا نیاز به واردات قطعات بیل مکانیکی رو به افزایش است؟

 

از آنجا که کشور ایران برای توسعه زیرساخت‌ها نیاز به واردات بیل مکانیکی دارد، نیاز به واردات قطعات یدکی بیل مکانیکی نیز احساس می‌شود. با توجه به اینکه فن‌آوریِ ساخت این قطعات در دست کشورهای خارجی است، وزارت صمت و همچنین فعالان راه سازی، ناگزیر به واردات هستند. البته وزارت صمت شرایطی را برای ورود قطعات به ایران تعیین کرده است، که باید رعایت شود.

 

لوازم غیر اصلی و فیک

 

از جمله چالش‌های واردات قطعات یدکی بیل مکانیکی، ورود قطعات فیک و بی کیفیتی بودیم که پس از افزایش قیمت دلار انجام شد. برخی از واردکنندگان با سو استفاده از افزایش قیمت دلار، در بسته‌بندی قطعات تغییر ایجاد کردند و لوازم یدکی چینی را در بسته‌بندی با کیفیت و قطعات درجه یک و شناخته شده که برند هستند، به بازار ارائه دادند.

از این رو، بسیاری از مصرف کنندگان از این تقلب آسیب دیدند. به ویژه پیمانکاران و صاحبان بیل مکانیکی که سرمایه اصلیِ آنها، همین ماشین‌ها هستند. نکته‌ی مهم این است که واردات قطعات یدکی تقلبی، زیان‌هایی را به قطعات اصلیِ ماشین‌آلات راهسازی وارد کند که غیر قابل جبران است.

نکته‌ی مهم دیگر این است که قطعات یدکیِ بیل مکانیکی را باید از واردکننده معتبر بخرید و تنها به بسته‌بندیِ آن بسنده کنید و از متخصصان نظرخواهی کنید.

 

لوازم یدکی به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

 

 

بیل مکانیکی دارایِ دو هزار قطعه‌ی کوچک و بزرگ است که در چند دسته‌بندی، بخش‌بندی می‌شود. از جمله این دسته‌بندی، می‌توانیم به هیدرولیک، زیر و بند، الکتریکی، موتور، دنده‌ها، جک هیدرولیک و غیره اشاره کرد.

 

قیمت قطعات بیل مکانیکی چقدر است؟

 

لوازم یدکی بیل‌های مکانی، از قیمت مناسب و منطقی برخوردار هستند، از فیلتر تا روغن هیدرولیک و… بیل‌های زنجیری، لوازم یدکی با قیمت بالاتری دارند. برای واردات و ترخیص قطعات یدکی بیل مکانیکی می‌توانید با پرشین تجارت دوان تماس بگیرید.

 

آیا شرکت‌های سازنده‌ی بیل مکانیکی در ایران نمایندگی دارند؟

 

متاسفانه هیچ کدام از برندهای مطرح و شناخته شده‌ در زمینه‌ی تولید بیل مکانیکی، در ایران نمایندگی ندارند..

 

لوازم یدکی اصلی بیل مکانیکی چه عمر مفیدی دارند؟

 

 همه‌ی قطعات بیل مکانیکی، از عمر مفیدی برخوردار هستند و باید پس از مدتی تعویض شوند. برای اینکه این عمر مفید افزایش یابد، باید از قطعاتی استفاده کنید که توسط واردکننده‌ی معتبر وارد شده است. برخی از لوزام یدکی نیازی ندارند که دارای بهترین کیفیت باشند و استفاده از انواع درجه دو و سه آن امکان پذیر است، اما بیل مکانیکی بسیار حساس است و نیاز به توجه بیشتری دارد. بنابر این حتما از کشورهای اصلی مانند کره و ژاپن باید واردات انجام شود.

 

تقسیم بندی قطعات بیل مکانیکی

قطعات بیل مکانیکی به شش دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌کنند.

1.قطعات موتوری 2.قطعات هیدرولیک 3.سیل کیت 4.قطعات پمپ انژکتور 5.قطعات زیر بندی 6. قطعات فیلتر اگزوز

 

قطعات موتوری 

 

بوش موتور ، پیستون موتور ، تسمه سفت کن ، رینگ موتور ، سیت دود و هوا

 

انواع قطعات موتوری بیل مکانیکی

 

 

بوش موتور

 

قطعه‌ای چدنی یا فولادی که درون بلوک سیلندر قرار می‌گیرد، بوش سیلندر نام دارد. این قطعه در واقع فضا را برای حرکت پیستون فراهم می‌آورد. بوش سیلندر استوانه‌ای است که به صورتِ گریز از مرکز تولید می‌شود. طراحی بوش‌ها به گونه‌ای است که در برابر  گرما دوام بیاورند.

 

تسمه سفت کن

 

کنترل حرکت دَوَرانی تسمه و انتقال قدرتِ موتور بر عهده‌ی تسمه سفت‌گن است. کارکرد واترپمپ و دینام نیز به آن وابسته است.

 

قطعات هیدرولیک 

 

روتاری گروپ پمپ مادر ، شارژ پمپ ، رلیف شارژ پمپ ، بالانسر پمپ هیدرولیک ، پیستون هیدرولیک

 

انواع قطعات هیدرولیک بیل مکانیکی

 

روتاری گروپ پمپ هیدرولیک

 

پمپ‌های هیدرولیک در واقع به عنوان قلب هیدرولیک شناخته می‌شوند. این پمپ‌ها در واقع انرژی مکانیکی که از راه الکتریکی و یا احتراق به وجود می‌آید را به انرژی هیدرولیکی تبدیل می‌کنند.  وارد کردن انرژی سیال به انرژی هیدرولیکی، توسط این پمپ انجام می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا