واردات جرثقیل

واردات جرثقیل یکی از عمده اقلام وارداتی به کشور ایران است که با تعرفه گمرکی و مدارک مورد نیاز این کالا، ترخیص آن توسط بازرگان یا شرکت های بازرگانی انجام می گیرد.

جهت ترخیص و واردات جرثقیل باید با دانش و شناخت کافی مرتبط با قوانین و مقررات گمرکی اقدام کرد، و در صورت هرگونه اهمال و بی توجهی، هزینه های گزافی را به عنوان خسارت می بایست متحمل شد

در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع واردات جرثقیل آشنا کنیم و به توضیح مراحل قانونی که باید در این مسیر طی شود، بپردازیم، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

 

واردات جرثقیل به ایران

 

در کشور ایران واردات انواع جرثقیل که در وزن های 25 تن و بالاتر دو کابین و تک کابین با شاسی دو محوره و انواع جرثقیل و لیفتراک دست دوم در گمرکات مختلف انجام می گیرد که مطابق با آمار به دست آمده در سال 95، معادل دو میلیون و 403 هزار دلار از واردات جرثقیل تنها در یک روز وارد کشور شده است که این میزان هزینه تنها به جرثقیل برجی اختصاص دارد که حقوق ورودی 5 درصد و ارزش افزوده 9 درصد را شامل می شود.

انواع جرثقیل

از انواع جرثقیل هایی که به کشور وارد می شوند و بیشتر از کشورهای چین و آلمان صورت می گیرد، می توان به جرثقیل های کابلی، جرثقیل زمین های ناهموار، جرثقیل بازویی، لودر جرثقیل، جرثقیل دروازه ای، جرثقیل معلق، جرثقیل سقفی و…. اشاره کرد.

کاربرد جرثقیل های نام برده و دیگر انواع آن در جا به جایی اجسام سنگین و کارهای ساختمانی و کالای بزرگ با سازه های حجیم، به عنوان ماشین های بالا برنده و پایین آوردنده می باشند که قابل نصب بر روی زمین یا ماشین های مخصوص هستند.

 

برای ترخیص انواع جرثقیل می توانید به دو صورت اقدام کنید:

 

مورد اول


اگر بازرگان و تاجر هستید با در دست داشتن کارت بازرگانی و اخذ مجوزهای قانونی و آگاهی از تمامی روند تشریفاتی ترخیص از گمرک می توانید نسبت به ترخیص جرثقیل اقدام کنید، اگر هرگونه سهل انگاری یا خطایی در طول مسیر اخذ مجوازت و تایید بازرسین گمرک پیش بیاید، باید خودتان را برای هزینه های بیشتر و طولانی شدن روند ترخیص آماده کنید.

 

مورد دوم

روند ترخیص جرثقیل را می توانید به شرکت های بازرگانی و ترخیص کاران با تجربه محول کنید، گروه های بازرگانی با آشنایی کامل از روند قانونی و تشریفات گمرکی در کوتاه ترین زمان ممکن و کاهش هزینه ها، واردات جرثقیل را با سرعت و اطمینان انجام می دهند.

 

مطالعه بیشتر

واردات جرثقیل و اخذ مجوزهای بازرگانی

 

تعرفه های گمرکی واردات جرثقیل

 

تعرفه های گمرکی با توجه به انواع جرثقیل متفاوت می باشد:

 

جرثقیل سقفی ریلی: 84261100

کد تعرفه شاسی دار متحرک همراه با جرثقیل جا به جا کننده: 84261200

تعرفه جرثقیل برجی: 84262000

جرثقیل چهار طاقی: 84263000

تعرفه گمرکی جرثقیل چهار طاقی با چرخ های لاستیکی: 8426100

 

مراحل ترخیص واردات جرثقیل

 

ترخیص جرثقیل همانند دیگر کالا و محموله های وارداتی نیاز به سپری کردن روند قانونی ترخیص در گمرک را دارند که در اینجا ما به مراحل اصلی آن اشاره می کنیم:

  • تنظیم و ارائه اظهارنامه پس از اخذ و ثبت مجوزات لازم در سامانه epl
  • تایید و بازرسی مدارک و مجوزات ارائه شده توسط بازرسین گمرک و دریافت کوتاژ
  • گذر از سه مسیر سبز، زرد، قرمز براساس تایید کارشناسان
  • در صورت سبز شدن مسیر ترخیص کالا صورت می گیرد

 

ارتباط با  کارشناسان واحد ثبت سفارش پرشین تجارت دوان

 

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان با همکاری گروهی مجرب و متخصص در زمینه ترخیص کالا از گمرکات سراسر کشور، توانسته است همواره در کار ترخیص محموله های گمرکی پیشگام باشد و همراهی خریداران در سراسر کشور را داشته باشد.

برای آگاهی از تعیین ارزش جرثقیل های نو و انواع جرثقیل های مستعمل وارداتی با مشاورین و کارشناسان ارتباط برقرار کنید تا در اسرع وقت پاسخگویی شما عزیزان باشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا