واردات_جرثقیل

واردات جرثقیل و اخذ مجوز بازرگانی

واردات جرثقیل و اخذ مجوز بازرگانی

یکی از مواردی که می خواهیم به آن اشاره داشته باشیم واردات جرثقیل و اخد مجوز بازرگانی برای کالایی مثل جرثقیل است. لازم به ذکر است که بیشترین واردات جرثقیل به ایران از کشور های آلمان و چین می باشد. جرثقیل می تواند برای کار های ساختمانی و جابه جایی اجسام سنگین به ما کمک کند. جرثقیل ها قادر هستند تا اجسام سنگین را به راحتی بر روی زمین بگذارند یا از روی زمین بردارند.

در واقع آنها ماشینی بالا برنده و پایین آورده هستند. جرثقیل می تواند کمک های بسیاری به ما در انجام امور داشته باشد. باید در ابتدا بدانیم که برای اخذ مجوز بازرگانی چه مراحلی را باید طی کنیم. هر کدام از این مراحل دارای امور مشخصی هستند که متناسب با آن ها باید اقدامات لازم را انجام بدهید. در این صورت می توانید به هدف خود در این زمینه دست پیدا کنید.

مطالعه بیشتر

واردات جرثقیل

 

واردات_جرثقیل
واردات_جرثقیل

 اخذ مجوز بازرگانی چه کمکی به ما برای واردات می کند؟

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در زمینه بازرگانی مطرح می شود اخذ مجوز بازرگانی است که در واقع مجوزی است که اشخاص دارنده آن، اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی می تواند در زمینه تجارت خارجی فعالیت های عمده ای داشته باشند. این تجارت شامل اموری مانند صادرات و واردات در سطح بین المللی است. در این زمینه قوانین و مقرراتی وجود دارد که کارت های بازرگانی نیز در صورت رعایت قوانین و مقررات صادر می شوند.

ترخیص کالا چگونه صورت می گیرد؟

برای اینکه کالای مورد نظر ما از اداره گمرک به دست ما برسد نیاز به طی کردن مراحل ترخیص کالا داریم. طبق ماده 128 قانون امور گمرک، فرد ترخیص کار مراحل را برای شما طی می کند و کار ترخیص را انجام می دهد. به همین سبب می توانید با صرفه جویی در زمان خود کالای مورد نظر را ترخیص بکنید.

اخذ مجوز بازرگانی به چه صورت انجام می گیرد؟

اصل اظهارنامه برای ثبت نام در دفاتر بازرگانی را برای شروع نیاز دارید. همچنین گواهی سوء پیشینه و اصل مفاصل حساب مالیاتی موضوع 186 ماده قانون مالیات های مستقیم مبنی بر بلامانع بودن صدور کارت بازرگانی اصل کارت ملی و کپی آن و سه قطعه عکس، ارائه مدرک تحصیلی( دیپلم) و مدرک اصل کارت پایان خدمت یا معافیت و سن مورد نظر تا 23 سال، حساب بانکی به نام خود شخص، اجاره نامه یا سند 6 دانگ و ارائه کد اقتصادی جدید. این ها مدارکی هستند که باید برای اخذ مجوز بازرگانی آن را داشته باشید.

ضرورت اخذ مجوز بازرگانی

برای واردات جرثقیل نیاز داریم که مراحل اداری طی شود که نیاز به مجوز های قانونی برای واردات جرثقیل محسوب می شود. در وزارت صمت واردات جرثقیل تا 25 تن و حتی بیشتر به صورت دو کابین و تک کابین وجود دارد. برای طی شدن تمامی موارد بالا لازم است که فرد مراحل قانونی را طی نماید. در غیر این صورت می توانید با کمک کارشناسان در این حوزه به اقدامات لازم بپردازید. مدارک لازم برای جرثقیل و اخذ مجوز بازرگانی آن، امضای اظهار نامه توسط فرد و مسئول مورد نظر است.

همچنین نیاز دارید که اصل کارت بازرگانی را ارائه دهید و گواهی مبدا ترخیص جرثقیل هم در ادامه به آن نیاز دارید. در ضمن فاکتور خرید جرثقیل و بیمه گمرکی هم جزء مدارکی است که باید ارائه کنید. علاوه بر آن ثبت سفارش واردات جرثقیل صرفاً با ارز متقاضی است. واردات جرثقیل و لیفتراک دست‌دوم به کشور بلا مانع می باشد. جرثقیل های وارداتی به عنوان وسایل نقلیه موتوری با مصارف خاص مشمول ردیف 05/87 تعرفه، نیاز به شماره گذاری دارند که به همین دلیل گمرک برای هر دستگاه گواهینامه لازم صادر می نماید.

همچنین جرثقیل های غیر خودرو نیاز به شماره گذاری ندارند. واردات جرثقیل برجی در ردیف 84312090 قرار دارد. این ماشین آلات حقوق ورودی 5 درصد و ارزش افزوده 9 درصد را شامل می شوند که برای انجام صحیح امور واردات آن ها باید این قوانین را به خوبی رعایت کرد.

تعرفه ترخیص برای جرثقیل 

 

1_کد تعرفه گمرکی برای ترخیص جرثقیل سقفی در ردیف  842611 می باشد.

2_تعرفه گمرکی برای ترخیص جرثقیل شاسی دار متحرک با چرخ های لاستیک دار و جرثقیل های  جا به جا کننده با شاسی خورجینی در ردیف 84261200 می باشد.

3_کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص جرثقیل های برجی در ردیف (tower

cranes)84262000 می باشد.

4_تعرفه گمرکی برای ترخیص جرثقیل های چهار طاقی در ردیف 84263000 می باشد.

5_کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص جرثقیل سقفی ریلی روی تکیه گاه ثابت 84261100 می باشد.

6_تعرفه گمرکی جهت ترخیص جرثقیل های 4 طاقی با چرخ های لاستیکی 84264100 می باشد.

 

انواع جرثقیل

زمانی که شما در مورد واردات جرثقیل و اخذ مجوز بازرگانی صحبت می کنید باید ابتدا یک شناخت کلی در مورد بیشتر مدل های جرثقیل و کاربرد آن ها به دست آورید و سپس هر کدام از آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید. این مورد می تواند به شما این امکان را بدهد تا بتوانید متناسب با نیاز خود برای واردات جرثقیل و اخذ مجوز بازرگانی آن اقدام کنید.

البته رعایت موارد قانونی و اصولی در این زمینه برای واردات این جرثقیل ها بسیار متعدد می باشد که داشتن آگاهی کافی در این زمینه نیز می تواند به شما کمک بکند. در ضمن سعی داشته باشید که در صورت نداشتن تجربه کافی در زمینه واردات و اخذ مجوز بازرگانی با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید تا در ادامه برای کار شما اختلالی ایجاد نشود.

جرثقیل برجی

این نوع جرثقیل یکی از ماشین هایی است که می تواند به ما در ساختمان های مرتفع کمک کرده مورد استفاده قرار گیرد. این جرثقیل بر روی زمین قرار می گیرد. در واقع کارایی این جرثقیل برای ساخت سازه های بلند است و یکی از مهم ترین ها می باشد. بنابراین اخذ مجوز بازرگانی می تواند برای این نوع جرثقیل مورد توجه باشد.

جرثقیل های ماشینی

جرثقیل های ماشینی یکی دیگر از انواع جرثقیل هایی است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در همین راستا نیاز داریم که برای اخذ مجوز بازرگانی آن ها اقداماتی را انجام دهیم. جرثقیل های ماشینی یا موبایلی دارای بازویی هستند که قادر به حرکت است. به همین منظور از این نوع جرثقیل ها برای باربری استفاده می شود و بارهای بسیار سنگین را به کمک آن ها جابجا می کنند.

جرثقیل های سقفی

این نوع جرثقیل یکی از مهم ترین ابزار ها برای جابه جایی و حمل اجسام سنگین استفاده می باشد. اجزایی که این نوع جرثقیل دارد شامل یک نوع تیرآهن است که یک عدد قلاب به آن وصل بوده و می تواند اجسام سنگین را بلند کند. بیشتر در محیط های سرپوشیده از آن استفاده می شود. اخذ مجوز بازرگانی برای جرثقیل های سقفی می تواند یکی از مواردی کاربردی باشد تا افراد بتوانند به راحتی ترخیص آن را طی مراحلی مشخص انجام دهند.

جرثقیل دروازه ای

جرثقیل دروازه ایی به دو صورت دروازه ای و نیم دروازه ای تولید و وارد می شود. جرثقیل دروازه ای برای جابه جایی بار استفاده می شود که کاربرد بسیاری در سالن ها و محیط باز دارد. بنابراین یکی از مواردی که برای اخذ مجوز بازرگانی بسیار می تواند مهم باشد جرثقیل دروازه ای است.

جرثقیل کامیونی

این کامیون ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و دارای سرعت خوبی هستند همچنین تجهیزات باربری بر پشت این کامیون ها قرار می گیرد، که می توانند 800 تن وسیله را جابه جا نمایند و برای اجسام سنگین می تواند یکی از گزینه های مناسب باشد. جرثقیل های کامیونی در دو مدل مجزا تولید می شوند که تلسکوپی یا خرپایی به آن ها گفته می شود. نوع خرپایی آن خیلی سریع برای انجام امور آماده می شود. با توجه به نوع کاربردی که این نوع جرثقیل ها دارند می توان گفت که برای اخذ مجوز بازرگانی نیاز به طی کردن مراحلی قانونی هست که می توانید این مراحل را طی کرده جرثقیل های کامیونی را وارد بکنید.

جرثقیل لودر

این نوع جرثقیل ها بر روی کامیون نصب می شوند و برای بارگیری و تخلیه بسیار مناسب هستند و معمولا تلسکوپی می باشند.

جرثقیل های ریلی

نوع دیگری از جرثقیل ها موجود است که بر روی  واگن هایی با چرخ هایی فلزی قرار می گیرند و بر روی خط آهن حرکت می کنند که این نوع جرثقیل ها هم بسیار کمک کننده هستند و کاربرد بسیاری دارند و در تعمیر و ساخت خطوط می توانند بسیار مورد استفاده قرار گیرند. کاربرد دیگر آن ها که می توان به آن اشاره داشت، تخلیه و بارگیری قطار است که در این زمینه بسیار مفید عمل می کنند. نکته ای که حائز اهمیت است اخذ مجوز بازرگانی است که می تواند به ما کمک کند تا بتوانیم یکی از مهم ترین ابزار آلات را برای پیش بردن کار خود خریداری کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا