ترخیص باتری خودرو

برای ترخیص باتری خودرو در گام اول باید به کسب اطلاعات در این زمینه بپردازید تا الزامات و مقدمات تجارت مثل کسب کارت بازرگانی و اخذ مجوز های مربوط به کالا و … را انجام دهید و با در دست داشتن این مدارک به ترخیص کالای خود از گمرک اقدام کنید.

ترخیص-باتری-خودرو-از-گمرک

ترخیص باتری خودرو از گمرک

 

برای ترخیص باتری خودرو و دیگر باتری ها ابتدا باید تاییدیه را از آزمایشگاه و سازمان ملی استاندارد کسب کرده و همچنین مستلزم به اخذ مجوز از اداره صمت که همان اداره صنعت، معدن، تجارت است، دارد. گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه ترخیص قطعات یدکی از جمله واردات باتری خودرو از گمرک ، واردات موتور خودرو و … می باشد.

 

روش های واردات باتری

 

باتری به دو روش قابل وارد شدن به کشور هستند که به شرح زیر می باشد:

بهترین روش برای واردات باتری خودرو استفاده از شرکت های بازرگانی است، زیرا میتوان حجم زیادی از باتری را می توان وارد کرد، به دلیل اینکه سقف واردات در کارت های بازرگانی بالای 100 هزار یورو است

با استفاده از سهمیه مسافری یا همان کارت های مرزنشینی، در این روش اخذ مجوز آسان تراست لیکن سقف واردات 15هزار یورو می باشد.

واردات-باتری

تعرفه گمرکی واردات باتری

 

برای ترخیص باتری از گمرک نیاز به کد تعرفه کالا مورد نظر را داریم.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص انواع باتری در ردیف 8506 می باشد.

 

واردات باتری خودرو چگونه انجام می گیرد؟

 

همانطور که می دانید باتری جز وسایل برقی محسوب می شود، که دارای مواد شیمیایی مانند جیوه، اکسید، منگنز، است. برای واردات باتری خودرو و سایر انواع آن نیاز به تایید سازمان ملی استاندارد می داریم.کالای باتری اگر مجوز تعیین ماهیت و سازمان ملی استاندارد را نداشته باشد واردات این کالا ممنوع بوده و نمیتوان آن را ترخیص کرد.

 

مراحل ترخیص باتری از گمرک

 

 1. اظهار نامه اطلاعاتی باید تهیه و ثبت شود.
 2. باید گواهی سلامت، بیمه نامه، بارنامه و … ارائه شود.
 3. پرونده متقاضی به واحد فنی گمرک فرستاده می شود.
 4. کارشناسان مربوط به واحد فنی، مالک لوازم یدکی و اعتبار وی و صحت اسناد تنظیم شده را بررسی می کنند.
 5. مرحله بعدی تطبیق مدارک دریافتی است.
 6. مدارک خرید محصول با اطلاعات دریافتی و ثبت شده در اظهار نامه مقایسه و بررسی می شود.
 7. کالای وارداتی از نظر داشتن استاندارد و … بررسی می شود
 8. مجوزهای لازم برای ترخیص صادر می شود.

 

چه استاندارد­ هایی شامل قطعات خودرو می شود؟

 

برای ترخیص لوازم یدکی خودرو لازم است بداینم که اجرای استانداردهای مربوط به آن ضرورت دارد. برای ترخیص قطعات خودرو حتما نیاز داریم از سازمان استاندارد مجوزهای قانونی برای ترخیص دریافت کنیم.در واقع این کالا ها باید مورد تائید استاندارد سازمان استاندارد باشند تا واردات آن ها به کشور بدون مشکلات و با سرعت انجام گیرد.

 

مراحل ترخیص کالا و تعرفه های ترخیص لوازم یدکی

 

در ابتدا لازم است که اطلاعات مربوط به قطعه مورد نظر را تنظیم و ثبت کنید.

مراحل بعدی آن به صورت ثبت سیستمی صورت می گیرد، که با هدایت شخص ترخیص کار لوازم یدکی خودرو انجام می شود و اگر درهر مرحله در صورتی که به اطلاعاتی بیشتری نیاز داشته باشد از صاحب کالا مشورت میگیرد.در آخرین مرحله کالا از لحاظ داشتن استاندارد های موجود مورد بررسی قرار می گیرد  و پس از آن ترخیص و خروج کالا صادر می گردد.

 

روند واردات باتری و لوازم یدکی خودرو

 

واردات قطعات یدکی خودرو دارای روند آسان و قابل درکی دارد، در این روند بسیار ساده، وارد کنندگان قطعه مورد نیاز خود را بسته به مارک و برند موجود در بازار از شرکت‌ هایی که در زمینه فعالیت دارند خریداری می نمایند.بعد ازخرید قطعه مورد نظر، ترخیص آن از طریق مرزهای زمینی و هوایی انجام می شود.

 

اهمیت ترخیص باتری خودرو

 

امروزه بازار واردات لوازم یدکی خودور به شدت داغ  و فراوان است. باتری خوردو از جمله قطعاتی است که هم برای تولید کنندگان خودرو و هم تعمیرکاران بسیار مورد استفاده قرار می گیرد که باتری هر ماشین بسته به نوع آن متفاوت است و واردات و دانستن مراحل ترخیص این قطعه برای مصرف کنندگان حائزه اهمیت می باشد.

 

برای ترخیص لوازم یدکی خودرو چه مدت زمانی طول لازم است؟

 

بنا بر اینکه ترخیص قطعات جانبی و لوازم یدکی خودرو از گمرک در مسیر سبز قرار دارد، دارای مراحل کوتاهی است و می توان طی  2 روز انجام شود. این قطعه به دلیل اینکه جز اساسی ترین قطعات تشکیل دهنده یک خوردو است باید به سرعت عمل ترخیص آن صورت گیرد تا مصرف کننده به مشکل جدی بر نخورد.البته باید در نظر داشت که در برخی موارد ترخیص این قطعات طولانی خواهد شد چرا که اگرعدم دریافت مجوزهای لازم نادیده گرفته شود عمل ترخیص به تعویق می افتد.

 

مدارک مورد نیاز برای ترخیص

 

 1. بارنامه کالا که شامل اطلاعات کالای مورد نظراست
 2. برگه ترخیص یا تسویه حساب واردکننده با شرکت حمل و نقل
 3. ثبت سفارش
 4. پیش فاکتورکه سندی از صادرکننده که در آن مجموعه شرایط پیشنهادی برای صادرات کالا یا کالاهای خاص به واردکننده اعلام شده است.
 5. بیمه نامه
 6. گواهی مبدا: که حاوی اطلاعات مربوط به کالا و کشور سازنده آن است
 7. فاکتور کالا،
 8. گواهی بازرسی
 9. رسید انبار و اظهارنویسی اسناد.

 

دسته بندی اسناد موردنیاز برای ترخیص باتری ماشین

 

 • اسناد و مدارک مربوط به خود باتری
 • اسناد و مدارک مربوط به صاحب کالا
 • اسناد و مدارک مربوط به نماینده صاحب کالا، در صورتی که این شخص اختیارات قانونی داشته باشد .

 

اظهار نامه چیست؟

 

پس از ارائه مدارک مورد نیاز به گمرک، باید اظهار نامه تنظیم و ثبت شود.که این امر باید با دقت فراوان صورت گیرد چون در مراحل بعدی اطلاعات تهیه و ثبت شده در اظهار نامه با اسناد خرید مقایسه می گردد و در صورت وجود کوچکترین تغییر، مراحل ترخیص لوازم یدکی خودرو از گمرک با مشکل رو به می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا